20 °C

Arınç: Türkiye bir hukuk devleti olacaktır

Arınç "Artık köpeksiz köyde deyneksiz gezenler rahat edemeycek" dedi

Arınç: Türkiye bir hukuk devleti olacaktır

 

MANİSA - Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, "Türkiye bir hukuk devleti olacaktır" dedi.

AK Parti'nin Gördes ilçesi Şehit Makbule Hanım Meydanı'nda düzenlediği mitingde konuşan Arınç, Türkiye'de dış kaynaklı bir ekonomik krizin baş gösterdiğini, AK Parti Hükümeti'nin krizin üstesinden geleceğini söyledi.

Hükümetin, işçinin mağduriyetinin önüne geçmek için gerekli tedbirleri aldığını ifade eden Arınç, şöyle konuştu:

"İnşallah Temmuz-Ağustos ayından sonra bu krizden bahsetmeyeceğiz. Primlerin ve ücretlerin yarısını hükümet ödüyor. Şu anda da çiftçilerin kullandığı kredilerin, hayvancılık kredisi alanların kredilerinin ödemesinde de süre 2 katına çıkarılarak rahatlatıldı.

Yani süre 1 yıl ise 2 yıla çıkarıldı ve 1 Ocak 2009'dan itibaren geçerli sayıldı. 'Borcum vardı, harcım vardı, icra gelecek' diyenlere müjde, artık Bakanlar Kurulu kararnamesiyle hiçbirinizin bu borcu düşünecek hali kalmayacak. İşlerimiz açılacak ve inşallah desteklerimiz de devam edecek."

AK Parti olarak hizmetin yanında demokrasiyi de güçlendirdiklerini ifade eden Arınç, şunları kaydetti:

"Demokrasi ne demek, millet iradesi demek. Yani millet ne istiyorsa o olacak. 'Egemenlik milletindir' demiyor muyuz? O zaman bu duvarlarda yazılı bir laf olarak kalmasın. Millet ne istiyorsa onu yapalım. Millete tepeden bakarak, 'Benim istediğim gibi giyineceksin, benim istediğim gibi düşüneceksin, benim dilediğim kadar konuşacaksın, ben ne yaparsam 'evet diyeceksin' demek zorbalıktır, biz bunu kabul etmiyoruz.

Milletimiz, farklılıklar içinde bin yıldan beri Anadolu toprakları üzerinde kardeşçe yaşıyor. Birbirini reddetmiyor, hangi etnik kökenden olursa olsun, hangi kıyafetten olursa olsun, hangi inanca sahip olursa olsun. Kardeşliğimizi bozanlara hiçbir zaman fırsat vermeyeceğiz. Bu ülkeyi geri bıraktıranlar kavgaları ülkede eksik etmediler.

Bugün Türkiye'de 'Kimseden korkmam' diyen bir AK Parti var. Onun için emin olun, Türkiye bu yaramaz durumlardan kurtulacaktır. Artık köpeksiz köyde değneksiz gezenler rahat edemeyeceklerdir. Türkiye bir hukuk devleti olacaktır. Kimse bunun başka bir hesabını yapmasın."

Önümüzdeki dönem, ilçedeki CBÜ Meslek Yüksek Okulu için 500 yatak kapasiteli öğrenci yurduyla TOKİ konutlarının yapılacağını bildiren Arınç, Gördes Barajı'nın 232 milyon TL harcanarak hizmete sokulduğunu, bölgede de Güneşli Barajı'nın temel atma safhasına gelindiğini belirtti.

Akhisar ilçesine bağlı Dağdere beldesini de ziyaret eden Arınç, burada 2 dönemdir Belediye başkanlığı görevini sürdüren Mustafa Kavak'a destek istedi.

Beldede vatandaşlar tarafından yapımına 4 yıl önce başlanan ve 1 milyon TL tutarında para harcanarak açılış aşamasına getirilen Dağdere Camisini de gezen Arınç, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap