9 °C

Aşkenazi: Başbuğ'la temas halindeyiz

İsrail Genelkurmay Başkanı Aşkenazi, Orgeneral Başbuğ ile temas halinde olduklarını söyledi.

Aşkenazi: Başbuğ'la temas halindeyiz

 

KUDÜS - İsrail Genelkurmay Başkanı Gabi Aşkenazi, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile temas halinde olduklarını, askeri alandaki ilişkilerin korunmasına gayret ettiklerini söyledi.

Reuters'ın haberine göre, İsrail parlamentosunda kapalı bir oturumda milletvekillerine bilgi veren Aşkenazi, Gazze'ye yardım götüren "Mavi Marmara" ve diğer gemilere müdahale olayından beri, "Orgeneral Başbuğ ile kişisel temas halinde bulunduğunu" ifade etti.

İsrail Genelkurmay Başkanının kapalı oturumda yaptığı konuşma hakkında bir grup gazeteciye bilgi veren bir milletvekilinin ifadelerine göre Aşkenazi, Türkiye'nin NATO üyesi olmasından ötürü siyasi yöneliminin değişeceği ihtimalini saf dışı etti.

Askeri alandaki ikili ilişkilerin önceden sahip olduğu seviyenin korunabileceğini ifade eden Aşkenazi, "İlişkiler önemli. Bu çalkantılı dönemde ilişkileri korumamız şart" diye konuştu.

"Bazı askeri tatbikatların iptal edilmesine karşın, Türkiye-İsrail askeri temaslarının devam ettiğini" ifade eden Aşkenazi, "Askeri alandaki ilişkilerde, askeri görüşmelerin devam etmesi konusunda, herhangi bir sorunun olmadığı izlenimine sahibim" diye konuştu.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.