11 °C

Atatürk Havalimanı'nda Ebola paniği

Türk Hava Yolları'na ait uçakla Nijerya’dan gelen bir yolcuda yüksek ateş ve kusma belirtileri görülmesi üzerine Ebola paniği yaşandı

Atatürk Havalimanı'nda Ebola paniği

İSTANBUL - Türk Hava Yolları'nın (THY) Lagos-İstanbul seferini yapan uçakla İstanbul'a gelen 32 yaşındaki Nijeryalı Stella Omorawa, yüksek ateş ve kusma şikayetleri üzerine Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği'ne kaldırıldı. 

THY'nin Airbus A330 tipi uçağında 4 yaşındaki çocuğuyla seyahat eden Omorawa, uçuş sırasında yüksek ateş ve kusma şikayetiyle kabin ekibine başvurdu. İlk müdahalesi Atatürk Havalimanı'nda yapılan Omorowa, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevkedildi.  

Nijeryalı kadın ve 3 yaşındaki çocuğu, ambulansla hastaneye getirildi. 

Ebola virüsü taşımadığı düşünülen Nijeryalı kadının, yüksek ateş şikayeti nedeniyle kontrol amaçlı hastaneye kaldırıldığı belirtildi.  

Omorawa, hastane önünde ambulans içinde yaklaşık bir saat bekletildi. Görevliler, yetişkin ile çocuk enfeksiyon kliniklerinin farklı olduğunu belirterek, çocuğun annesinden ayrılmak istememesi üzerine İl Sağlık Müdürlüğü'nden talimat beklenildiği için gecikme yaşandığını ifade etti. 

 Nijeryalı kadın ve çocuğu, daha sonra ayrı ayrı kliniğe alındı. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap