9 °C

Avcı'nın müşteki sıfatıyla ifadesi alınacak

Adalet Bakanı Ergin, Hanefi Avcı ile ilgili bakanlık soruşturmasında belli bir mesafe aldıklarını belirtti.

Avcı'nın müşteki sıfatıyla ifadesi alınacak

ANKARA - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, "Hanefi Avcı ile ilgili bakanlık soruşturmasında belli bir mesafe aldık. Avcı'nın müşteki sıfatıyla ifadesine başvuracağız" dedi.

Ergin, Şaşmaz Açık Cezaevinde, tutuklu ve hükümlülerin yaptığı ürünlerin satıldığı mağazanın açılışının ardından gazetecilerle yemek yedi.

Bir gazetecinin Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın tutuklanmasıyla ilgili soru üzerine Ergin, soruşturma sürecinin devam ettiğine işaret ederek, "İhtiyatlı yaklaşmak lazım, beklemek lazım" diye konuştu.

Avcı'nın yazdığı kitap yüzünden tutuklandığı yönünde yorumlar bulunduğunun anımsatılması üzerine de Ergin, bu yorumun Avcı hakkındaki iddialardan sadece bir tanesi olduğuna işaret ederek, başka iddia ve yorumlar bulunduğunu vurguladı.

Bir gazetecinin Avcı hakkında yazdığı kitap nedeniyle Adalet Bakanlığının da açmış olduğu soruşturmayı anımsatması üzerine Ergin, "Bakanlık soruşturmasında belli bir mesafe aldık. Avcı'nın müşteki sıfatıyla ifadesine başvuracağız" dedi.

"Devrimci Karargah Örgütü"ne yönelik operasyonlar kapsamında tutuklanan Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın nakledildiği Silivri Cezaevindeki koğuşta tek başına kaldığı öğrenildi.

Buradaki "Ergenekon" davası kapsamında yargılanan ve aralarında Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mustafa Balbay ve İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de bulunduğu birçok sanığın bulunduğu 4 No'lu Cezaevine getirilen Avcı, B-12 koğuşuna alındı.

 

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.