Ayakkabı Dünyası satılıyor

Esas Holding, ünlü ayakkabı mağazaları zinciri Ayakkabı Dünyası'nın çoğunluk hissesini satın alıyor

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Türkiye'de 40 şubesi bulunan ayakkabı mağazaları zinciri Ayakkabı Dünyası'nın çoğunluk hissesini Esas Holding alıyor. hurriyet.com.tr'de yer alan habere göre, Ayakkabı Dünyası’nın sahibi Mehmet Akbacakoğlu, gerçekleştirilen ortaklıkla beraber daha hızlı büyüyeceklerini açıkladı.

Her iki tarafın da Rekabet Kurulu'nda yer alan duyurusuna göre Esas Holding, Ayakkabı Dünyası Mağazacılık'ın yüzde 60, Akbacakoğlu Kundura Sanayi'nin de yüzde 65 oranında hissesini devralabilmek için başvuru yaptı. Satış işlemi Rekabet Kurulu'nun onayının ardından resmiyet kazanacak.

Mehmet Akbacakoğlu: Amaç daha hızlı yürümek

Ayakkabı Dünyası’nın sahibi Mehmet Akbacakoğlu, hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada, ortaklık amaçlarını “Daha hızlı yürümek” olarak söyledi. Sektörün en eski ailelerinden biri olduklarını belirten Akbacakoğlu “Çocuklarım ailenin dördüncü kuşağı. Bu sektörün her alanında bulunduk. Yılların tüccarıyız ve daha hızlı büyümek için bu kararı aldık. Kendi imkânlarımızla yılda 3 mağaza açıyorken, ortaklık sonrası yılda 10 mağaza açacağız. Yerli bir ortak olması da bizim için önemli. İçimiz rahat” dedi.

Etiketler