22 °C

Bakan ve vali eşleri kaza geçirdi

Denizli'de Pamukkale Antik kentinde Türkçevizyon galasına katılan Ekonomi Bakanı Zeybekci eşi Ayşen Zeybekci ile Denizli Valisi Abdulkadir Demir'in eşi Nurtaç Demir'in amfi tiyatroya girdikleri sırada üzerlerine spot ışık lambası düştü

Bakan ve vali eşleri kaza geçirdi

DENİZLİ - Denizli'de, dün akşam Pamukkale Antik kentinde Türkçevizyon galasına katılın Ekonomi Bakan Nihat Zeybekci eşi Ayşen Zeybekci ile Denizli Valisi Abdulkadir Demir'in eşi Nurtaç Demir'in saat 20:00'de amfi tiyatroya girdikleri sırada üzerlerine spot ışık lambası düştü.

Ekonomi Bakanı Zeybekci'nin eşi Ayşen Zeybekçi ile Vali Demir'in eşi Nurtaç Demir, sahneden sökülen spot ışığın üzerilerine düşmesi sonucu yaralandı.
 
AK Parti Denizli Milletvekili Bilal Uçar, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Denizli Valisi Abdülkadir Demir'in eşleri ile bir koruma görevlisinin yaralanmasına ilişkin, "Hastalarımızın üçü de şu anda normal servise alındı. Çok şükür önemli bir şeyleri yok" dedi.

Ayşen Zeybekci ve Nurtaç Demir ile koruma görevlisinin tedavi altına alındığı Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gelen Uçar, doktorlardan bilgi aldı.

Uçar, hastaneden ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi.

Koruma görevlisinin elinde kırık şüphesi olduğunu belirten Uçar, "Çok şükür kırık çıkmadı. Kanamaya sebep olan yaralanma var ve onun da yüzeysel bir şekilde tedavisi yapılıyor. Yani verilmiş sadakaları varmış, ucuz atlatıldı. Çok şükür şu anda hiçbir sıkıntımız yok" ifadesini kullandı.

Uçar, yaralıların bu geceyi hastanede müşahede altında geçireceği bilgisini verdi.

Tomografi ve diğer tetkiklerinin yapıldığını anlatan Uçar, "Hastalarımızın üçü de şu anda normal servise alındı. Çok şükür önemli bir şeyleri yok. Jandarma komutanının verdiği bilgiye göre, orada sökülen parçalar, rüzgardan dolayı düşüyor. Düşen parça, sökülüp kenara konulan parçaymış. Yukarıdan düşmüş olsa Allah korusun çok daha büyük bir sıkıntı olabilirdi" diye konuştu.

Bilal Uçar, olayda ihmal olup olmadığının jandarma tarafından araştırıldığını sözlerine ekledi.

Bu arada, AK Parti Denizli Milletvekilleri Nurcan Dalbudak ve Mehmet Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, ilçe belediye başkanları ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de hastaneye gelerek doktorlardan bilgi aldı.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap