13 °C

BDP'li belediyeden BDP'li vekile icra

BDP'li Hakkari Belediyesi, geçikmiş emlak vergisi borcunu ödemeyen BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan'dan alacağını icra yoluyla tahsil etti.

BDP'li belediyeden BDP'li vekile icra

HAKKARİ - BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan'a ait Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan iki katlı iş merkezinin emlak vergisi borcu bulunduğunu ve uyarılara rağmen ödenmediğini belirleyen Hakkari Belediyesi, alacağı tahsil etmek üzere Canan'ı icraya verdi.

Ödeme emrinin icra yoluyla tarafına ulaşmasının ardından yaklaşık 10 bin liralık borcu ödeyen Canan, "Belediye başkanlığı tarafıma ödeme emri gönderdi. Biz de ödeme emri karşısında borcumuzu ödedik. Gecikmeye girdiğinden benim de haberim yoktu. Yapacak bir şey yok, borcumu ödedim" dedi.

Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu ise kentte emlak vergisini ödemeyen 500 dolayında kişinin icraya verildiğini belirterek, borcunu ödemeyenleri belirlerken bir liste oluşturduklarını söyledi.

Listede bulunan bir ismi çıkarıp diğerlerini icraya vermeyi ahlaki bulmadığını vurgulayan Bedirhanoğlu, "Milletvekilimiz, partilimiz ya da yakınımız bile olsa listeyi bozmuyoruz. Gönderdiğimiz uyarı yazısına rağmen borç zamanında ödenmiyorsa icraya sevk ediyoruz" diye konuştu.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap