Bilimadamları dinozor klonladı

Apatosaurus cinsi dinozorun DNA örneklerinden bir bebek dinozor dünyaya getirildi. Bebek dinozora "Spot” ismi verildi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

LİVERPOOL - Liverpool, John Moore Üniversitesi genetik mühendisleri çok önemli bir çalışmaya imza attı. Apatosaurus cinsi dinozorun DNA örneklerinden klonlanarak bir bebek dinozor dünyaya getirildi. Sağlıklı olan dinozor yavrusuna ”Spot” ismi verildi.

Üniversite sözcüsü; ”Yapılan bu çalışma genetik mühendisliği açısından bir dönüm noktasıdır. Bu tür olayları sadece bilim kurgu filmlerinde yaşandığını sanıyorduk ama artık bunlar şaşırtıcı değil. Yapılan klonlamaları labaratuarlarda gerçekleştiriliyor. Genetik biliminin geldiği bu son nokta ile dinozor klonlamamız, hayvan hakları eylemcileri ve dini grupların olumsuz etkisiyle karşılaştık” dedi.

Proje’nin başındaki isim Dr. Sheridan gelecek on yıl içinde dünyayı tekrar dinozorlarla doldurabileceklerini bebek dinozor ”Spot” ‘un durumunun sağlıklı olduğunu ve üzerinde daha fazla test yapmayı planladıklarına dair açıklamalarda bulundu.
Apatosaurus cinsi dinozorun DNA örneklerinden klonlanan bebek dinozor ”Spot” embriyo dönemini, ataları gibi dinozorlara en yakın yaşayan canlı deve kuşu’nun rahmine enjekte edilerek büyütüldü.

Etiketler