Canikli'den TSK'dan ihraçlar hakkında açıklama

Milli Savunma Bakanı Canikli, "006-2016 yılları arasında Kara Harp Okulu'nda görev yapan 22 tabur komutanının 20'si, 6 alay komutanın 3'ü, 5 dekanın 4'ü, FETÖ bağlantısı nedeniyle TSK'dan ihraç edilmişlerdir" dedi.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Komutanlığı'nda muvazzaf subay adaylarının mezuniyet töreninde açıklamalarda bulundu.

FETÖ'den ihraç edilen komutanlar hakkında bilgi veren Canikli, "Göz bebeğimiz Harp Okullarının FETÖ tarafından ne hale getirildiğinin en açık örneği şudur; 2006-2016 yılları arasında Kara Harp Okulu'nda görev yapan 22 tabur komutanının 20'si, 6 alay komutanın 3'ü, 5 dekanın 4'ü, FETÖ bağlantısı nedeniyle TSK'dan ihraç edilmişlerdir. Eli kanlı teröristlerin askeri eğitim kurumlarımızı stratejik bir hedef olarak gördüklerinin en önemli işaretlerinden biri de budur. Açık bir şekilde ortaya çıktığı gibi bu hainlerin en çok zarar vermeye çalıştığı ve tahribat yapmaya çalıştığı kurumların başında TSK ve askeri eğitim kurumlarımız gelmektedir" dedi.