10 °C

Ceylanpınar'da iki kişi daha vuruldu

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde vücutlarına mermi isabet eden 2 kişi yaralandı.

Ceylanpınar'da iki kişi daha vuruldu

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde vücutlarına mermi isabet eden 2 kişi yaralandı. Suriye'de iç savaş başladıktan bu Ceylanpınar halkı sık sık kurşunlara hedef oluyor.

Alınan bilgiye göre, Ceylanpınar ilçesinin karşısında bulunan Suriye'nin Haseki kentine bağlı Rasulayn bölgesinde PYD güçleri ile Nusra cephesi arasında devam eden çatışmalarda ateşlendiği tahmin edilen mermiler Yeni Mahalle'de evinin önünde bekleyen Hayat İleri (16) ile Aydınlık Mahallesi'nde işe gitmek için dolmuş durağında bekleyen özel güvenlik görevlisi Salih İnce'ye (35) isabet etti.

Yakınlarınca Ceylanpınar Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılar, burada yapılan müdahalenin ardından Viranşehir Devlet Hastanesine sevk edildi.

Yaralı yakınları, hastanede doktor olmadığını iddia ederek olaya tepki gösterdi. Polis ekipleri, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için hastanede güvenlik önlemi aldı.

Bu arada ilçenin karşısında bulunan Rasulayn bölgesinde PYD güçleri ile Nusra cephesi arasında devam eden yoğun çatışmalar devam ediyor.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.