8 °C

”CHP bizden kolay kurtulamaz”

Sezer, yerel seçimlerle ilgili CHP'nin AKP'den değil DSP'den kurtulmaya çalıştığını belirtti

”CHP bizden kolay kurtulamaz”

ANKARA - DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, yerel seçimlerde aday gösterme politikasıyla ilgili olarak, CHP'nin AKP'den değil, DSP'den kurtulma yolunu seçtiğini belirterek, CHP'nin kendilerinden kolay kolay kurtulamayacağını belirtti.

Sezer, BASK'ın doğalgaz, elektrik ve kömür zammını protesto amacıyla Sakarya Caddesi'nde kurduğu ''Üşüdüm Üstümü Örtsene'' imza kampanyası standını Adana Milletvekili Mustafa Vural ile ziyaret etti. ''Hükümetin 6 yıldır izlediği ekonomi politikalarının, vatandaşı canından bezdirdiğini'' savunan Sezer, ''Memura ve emekliye yüzde 4 artı 4 zammı reva gören hükümet, doğalgaza bir kalemde yüzde 22.5 zam yapıyor. Bu zam değil, zulüm'' dedi. Ekonomiyi de enerjiyi de dışa bağımlılıktan kurtaracak adımların atılması gerektiğini ifade eden Sezer, geçim sıkıntısı çeken vatandaşlar için de bir ekonomik paket hazırlanmasını istedi. Sezer, ''Hükümet bu doğalgaz zammını geri almalı. Eğer hükümet doğalgaz zammını geriye almayacaksa ben biliyorum ki vatandaşlarımız ilk fırsatta kendilerine verdiği vekaleti geriye alacaktır'' dedi.

Yerel seçimlerde işbirliği tartışması

Sezer, bir gazetecinin, yerel seçimlerde işbirliği ile ilgili CHP ve DSP'den farklı açıklamalar yapıldığını hatırlatması üzerine de şöyle konuştu:

''Ben Trabzon'da, İstanbul'da AKP'li belediyelerden Türkiye'yi esirgemek ve AKP'li belediyelerden Türkiye'yi kurtarmak için DSP'li belediye başkanlarının olduğu illerde CHP'nin, CHP'li belediye başkanlarının olduğu illerde DSP'nin aday çıkartmaması teklifini açıklamıştım. Sayın Büyükerşen de bu yönde bazı sözler söyledi. Ancak CHP, 'Biz işbirliği düşünmüyoruz. 81 ilde seçime gireceğiz' dedi. Durum bundan ibarettir. DSP hep, örneğin Irak işgal edileceği dönemde kendini feda ederek Türkiye'nin çıkarlarını düşünmüştü. 22 Temmuz seçimleri öncesi toplum duyarlılığını da göz önüne alarak, büyük özveride bulunarak, seçimlere katılmayıp böyle bir adım atmıştı. Eğer muhatap CHP ise CHP'nin AKP'den değil, DSP'den kurtulma yolunu seçtiğini görüyoruz ki bizden kolay kolay kurtulamazlar. Türkiye'nin DSP'ye ihtiyacı var.''

 

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.