11 °C

Çiftçilerin desteklenmesi gerek

TZOB Başkanı Bayraktar, tarımda ileriyi düşünerek politikalar oluşturulması gerekliliğinin altını çizdi.

Çiftçilerin desteklenmesi gerek

KONYA - Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ''Buğdaya bugün fiyat buluruz, ete bugün fiyat bulur günü kurtarırız. 10-15 sene sonra dünya ülkeleri ile tarımda nasıl yarışacağız, nasıl rekabet edeceğiz? Bunu düşünmeliyiz'' dedi.

Bayraktar, Ereğli Ziraat Odasının yeni hizmet binasının açılışında yaptığı konuşmada, hizmetlerinden dolayı, tüm ziraat odalarına ve çiftçilere teşekkür etti. Çiftçilerin desteklenmesi gerektiğini ifade eden Bayraktar, ''Çiftçilerimize nerede faydalı olduk, nerede olamadık?' öz eleştirisini yapmamız gerekir'' dedi.

Tarımda ileriyi düşünerek adım atılması gerektiğini vurgulayan Bayraktar, şunları söyledi:

''Buğdaya bugün fiyat buluruz, ete bugün fiyat bulur günü günü kurtarırız. 10-15 sene sonra dünya ülkeleri ile tarımda nasıl yarışacağız, nasıl rekabet edeceğiz? Bunu düşünmeliyiz. Verimi artırmak zorundayız. Bunun için gerekli desteklerin verilmesi gerekiyor. Damlama sulamaya, yağmurlamaya büyük desteklerin verilmesi gerekiyor. Yarın AB'ye girdiğimizde her alanda rekabet edebilelim. Küresel ısınma zaman zaman bizi vuruyor. Küresel ısınma dünyada birçok ülkeyi de vuruyor. Bundan sonra bu hadiseyi çok yaşayacağız.''

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap