12 °C

Davutoğlu'ndan Katar'da "Gazze" zirvesi

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, İsrail'in Gazze'deki saldırılarının durdurulması için Amerikalı, Fransız ve Katarlı mevkidaşlarıyla temaslarını sürdürüyor

Davutoğlu'ndan Katar'da "Gazze" zirvesi

ANKARA - Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının durdurulmasına yönelik gerçekleştirdiği diplomatik görüşmelere devam ediyor. Fransa ziyaretini erteleyen Davutoğlu, mevkidaşıyla görüşmek üzere Katar'a hareket etti.   

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Bakan Davutoğlu dün gece Gazze'deki gelişmelere ilişkin olarak ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Katar Dışişleri Bakanı Halid Bin Muhammed El-Atiyye ile ayrı ayrı birçok telefon görüşmesinin yanı sıra mevkidaşlarıyla telekonferans yoluyla üçlü görüşmeler de yaptı. 

Davutoğlu, bu görüşmelerde, Filistin'deki gösteriler nedeniyle ateşkesin bir an önce sağlanmasının öneminin giderek arttığına dikkati çekti.  

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius ve Filistinli taraflarla da telefon görüşmeleri yaptı. 

Bu arada Fransa ziyaretini erteleyerek ateşkes çabalarına katkıda bulunmak üzere Katar'a gitme kararı alan Davutoğlu, Katar'da ateşkes yönündeki çabaların devam ettirilerek sonuç alınmasına çalışacak. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.