23 °C

Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen AK Parti Ankara milletvekili adayları tanıtım toplantısında konuştu

Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Ankara milletvekilleri aday tanıtım toplantısında konuştu. Ekonomi yazarlarına seslenen Davutoğlu, "Esnafımıza sıfır faiz kredi verdiğimizde, KOBİ'lere kredi verdiğimizde, bugün onları destekleyen medya 'bütçe disiplini kayıp mı oluyor' diye yaygara koparıyorlardı" dedi.

"Türkiye semalarında ilk milli muharip uçağı göreceksiniz"

"Türkiye Cumhuriyeti semalarında ilk milli muharip uçağını göreceksiniz. Dün gece geç vakit de olsa ilk bölgesel uçak ile ilgili brifing aldım. İlk sivil uçağımız 2019 yılında prototipi deneme üretilecek 2021'de test uçuşunu yapacak. Önümüzdeki haftalarda bunu da lansmanını yapacağız"

"Milli Uzay Ajansı'nı kuracağız"

"Milli uzay ajansını kuracağız. Milli tankı, savaş gemilerini, insansız hava araçlarını üretiyoruz. Artık savunma sanayinde namerde muhtaç olan bir ülkenin vatandaşları olmayacaksınız. Ne namerde ne merde hiç kimseye muhtaç olmayacağız" 

"HDP daha hızlı uçmaya karar verdi"

"Baktılar ki Kılıçdaroğlu uçuyor. HDP bugün daha da hızlı uçmaya karar verdi. Ben Kılıçdaroğlu'na detaylı cevap vermeyeceğim. Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek'e meydan okudu. Maliye Bakanımız da meydan okumayı kabul etti. Önce onun hesap sınavından bir geçsin siyaset sınavına onu alırız" 

"Kılıçdaroğlu'nun dedikleri Türkiye'ye 1 yılda 150 milyar TL bütçe yükü"

"Kılıçdaroğlu, dediklerini yapacak olsa, o aslı yok yaylasındaki hani bulamadığı kaynaklar var ya Türkiye'ye sadece 1 yılda 150 milyar lira Türk lirası ek bütçe yükü. Bu ne demek biliyor musunuz? Biz devir aldığımızda, bunların zihniyetini taşıyan yani eski Türkiye zihniyetini taşıyanlar, bize yüzde 10.8 bütçe açığı devir etmişlerdi"

"Kemal hayal oyunlarıyla oynuyor"

"Kemal şimdi hayal oyunları ile oynuyor. Hayal oyunları ile. Ama vakti bol. O oyunlar ile bir müddet oyalanır. Yüzde 10.8 bütçe açığı ile devir aldık. Bu şu demek eğer Kılıçdaroğlu sadece bu dediklerini yapsa, önümüzdeki yıl bütçe açığımız tekrar bütçe açığımız, yüzde10.8'e çıkıyor"

"Neden Kemal Derviş ile görüştü biliyor musunuz?"

"Neden Kemal Derviş ile görüştü biliyor musunuz? biliyor ki bu politikalar uygulansa, Türkiye tekrar IMF'ye borcu olacak. Şimdiden hazırlık yapıyor" 

"CHP hiç bir zaman iktidar olamaz"

"Hazırlığa gerek yok. Kılıçdaroğlu, CHP bu memlekette hiç bir zaman iktidar olamaz. Onun için yüzde 35 diyor. Ulaşabileceği en yüksek yer yüzde 35. Şimdi Kılıçdaroğlu'na siyaseten söylüyorum. Eğer biz birinci parti olmazsak, iktidar olmazsak ben bu emaneti devrederim. Kılıçdaroğlu söyleyemez. Siyaset de hiçbir zaman sözünde durmadı."

"Ekonomi yazarları ve medya eleştirme hakkına sahipler ama..."

Ekonomi yazarlarını ve medyayı eleştiren Davutoğlu, "Gerçek hocalar bu toprakta doğar bu toprakta ölür. Ne Amerika'da ne de başka bir yerde kurtuluş arayışı içinde olunmaz. Bir hususu daha zikredeyim. Özellikle ekonomi yazarlarına ve medyaya sesleniyorum. Eleştirme hakkına sahipler ama biz de onları şimdi eleştiriyoruz. Emeklilere zam yaptığımızda, çalışan kadınlara haklar verdiğimizde, esnafımıza sıfır faiz verdiğimizde, KOBİ'lere kredi verdiğimizde, bugün onları destekleyen medya bütçe disiplini kayıp mı oluyor diye yaygara koparıyorlardı. Biz milim taviz vermeden, esnafımıza işçimize de KOBİ'lerimize de sahip çıktık. Çıkmaya da devam edeceğiz. Çünkü bizim sözümüz söz, vaadimiz en kısa zamanda gerçekleşecek bir hakikattir" diye konuştu.

"Bu ülkeyi IMF'ye mecbur etmeyeceğiz"

"Şimdi Kılıçdaroğlu bütün bu dengeleri sarsan paket açıklıyor kendince. Ama aynı medya bu sefer vatandaşa dokunan vaatler diyor. Bu vaatler bu mantık vatandaşa dokundu mu, vatandaşı yıkar bitirir ve IMF'ye mecbur eder. Biz iktidara geldiğimiz sözü 2002'de, şimdi söylüyoruz, bir daha bu ülkeyi ne IMF'ye mecbur edeceğiz, ne de darbelere vesayete terk edeceğiz. Ankara'da bir demokrasi destanı yazarak 32 milletvekili adayımıza sahip çıkamaya var mısınız?" 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap