7 °C

Derin dondurucu satışları arttı

Derin dondurucuların satışları Kurban Bayramı öncesinde 4 kat arttı

Derin dondurucu satışları arttı

İSTANBUL - Sabancı Topluluğu'nun e-ticaret platformu Kliksa'nın verilerine göre, derin dondurucuların satışları Kurban Bayramı öncesinde 4 kat arttı.  

Kliksa'dan yapılan açıklamaya göre, mevsiminde bulunması güç besinleri saklamak isteyen tüketicilere kolaylık sağlayan derin dondurucuların satışları, Kurban Bayramı öncesinde 4 kat arttı.  

Yılın ilk 6 ayında yatay seyir gösteren derin dondurucu satışları, temmuz itibariyle artış gösterirken, bayram öncesinde maksimum seviyeye yükseldi. Dondurucu satışları, en fazla İstanbul ve Ankara'da yoğunlaşırken, Konya 3. sırada yer aldı. İzmir ve Antalya, satışların yoğunlaştığı diğer iller olarak öne çıktı. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kliksa Kategori Direktörü Hakan Kayaman, 500 lira ile bin 800 lira arası değişen fiyatlarla tüketicilerle buluşan derin dondurucularda, kullanım kolaylığı nedeniyle çekmeceli modellerin son dönemde daha çok tercih edildiğini belirterek, "Kullanıcılar, çekmeceli modellerde aradığı gıdayı daha rahat görerek dondurucudan çıkarabiliyor. Sandık tipi modeller ise ağırlıklı olarak daha büyük hacim gerektiren ürünler için kullanılıyor. Kurban bayramı döneminde her iki tip dondurucu satışında da ciddi oranda artış gözlemledik" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap