21 °C

Dışişleri'nden Cezayir'de güvenlik uyarısı

Dışişleri Bakanlığı, Cezayir'in Tizi Ouzou vilayetinde bir Fransız vatandaşının öldürülmesi ve sonrasında yaşanan gerginlik nedeniyle, bölgedeki şirketlerde çalışan Türk vatandaşlarını tedbirli olmaları konusunda uyardı

Dışişleri'nden Cezayir'de güvenlik uyarısı

ANKARA - Dışişleri Bakanlığı, Cezayir'de bir Fransız vatandaşının öldürülmesi sonucu yaşanan gerginlik dolayısıyla bölgedeki Türk vatandaşlarının güvenliğinin sağlanması amacıyla yerel makamlar nezdinde gerekli girişimlerde bulunulduğunu bildirdi.   

Bakanlığın internet sitesinde yayımlanan seyahat ve güvenlik duyurusunda, Cezayir'in Tizi Ouzou vilayetinde bir Fransız vatandaşının öldürülmesi ve sonrasında yaşanan gerginlik hatırlatıldı. 

Bölgedeki Türk şirketleri ve vatandaşlarının güvenliklerinin sağlanması amacıyla ilgili yerel makamlar nezdinde gerekli girişimlerde bulunulduğu vurgulanan duyuruda, bu çerçevede, bölgedeki şirketlerde çalışan Türk vatandaşlarının tedbirli olmaları ve her koşulda müteyakkız bulunmalarının önem arz ettiğinin altı çizildi. 

Duyuruda, "Vatandaşlarımızın ayrıca, Cezayir Büyükelçiliğimizce yapılabilecek uyarı ve duyuruları takip etmeye devam etmeleri yararlı olacaktır" denildi.