23 °C

Diyarbakır'daki pusuya 17 gözaltı

Diyarbakır'da trafik kazası ihbarına giden 2 trafik polisinin pusuya düşürülmesiyle ilgili 17 kişi gözaltında alındı

Diyarbakır'daki pusuya 17 gözaltı

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, bir polisin şehit edildiği birinin de yaralandığı silahlı saldırının ardından gerçekleştirilen operasyonlarda 17 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Aksoy, kaza ihbarını değerlendirmek üzere gittikleri ŞehitlikSemti'nde uğradığı silahlı saldırıda şehit olan polis Tansu Aydın için İl Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen cenaze töreninde yaptığı konuşmada, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, "Saldırıyla ilişkisi bulunduğu değerlendirilen 17 kişi gözaltına alındı" dedi.

'Yaralı polisin tedavisi sürüyor'

Saldırının terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirildiğine vurgu yapan Aksoy, şöyle konuştu:

"Özellikle trafik hizmetleri gibi tutanak tutma amaçlı görev başında olan bu arkadaşlarımıza yapılmış bu saldırı alçakça bir saldırıdır. Emniyet teşkilatımız, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü uğruna, halkın huzur ve güvenliği için görev yapmaktadır. Benzer bir görevin ifası için dün alanda bulunan iki meslektaşımıza bölücü terör örgütü mensuplarınca silahlı saldırı gerçekleştirilmiştir. Saldırı sonucu hastaneye intikal ettirilen yaralılarımızdan Tansu Aydın şehit olmuştur, Ali Karahan adlı polis memurumuzun da şu anda tedavisi devam etmektedir."

 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap