25 °C

Durak ve Tuncel ifade veriyor

Adana Adliyesinde rüşvet iddialarıyla ilgili olarak meclis üyesi Mustafa Tuncel ifade verirken, Adana Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın da bilgisine başvuruldu

Durak ve Tuncel ifade veriyor

ADANA - Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, belediye meclisinde gündeme gelen rüşvet iddialarıyla ilgili bilgi vermek, meclis üyesi Mustafa Tuncel ise ifadesine başvurulmak üzere Adana Adliyesine geldi.

Meclis üyesi Mustafa Tuncel, Cumhuriyet Başsavcı vekili Reşit Özcan'a ifade verdikten sonra Adana Adliyesi çıkışında gazetecilerin soruları üzerine yaptığı açıklamada, "Savcıya hem ifade hem de elimdeki belgelerin birer nüshasını verdim. Ama o kadar çok kendisinden şikayetçi insan var ki her gün yeni bilgiler geliyor bana. Bunları da zaman zaman ek olarak kendilerine sunacağım" dedi.

Tuncel, Durak'ın, "menfaat ve korku imparatorluğu kurduğunu" öne sürerek, "Kendisi, yalan yanlış, hiçbir delile dayanmayan suçlamalarla meclisi suçluyor, beni suçluyor. Benim mecliste dinlettiği o kasette ismimin olmadığını bile bile alınganlık gösterdiğimi iddia ediyor. Halbuki meclisin tamamını suçlarsan alınganlık gösteririm" şeklinde konuştu.

Aytaç Durak'a, "elindeki kaseti açıkla" çağrısı yapan Tuncel, Durak'ı, dikkati başka yönlere çekmek istemekle suçladı.

Tuncel, bundan sonra adliyeye intikal eden konularda konuşmayacağını belirterek, "Ama adliyeye intikal edenlerin dışındaki konuları yine açıklayacağım, onu öyle yalnız bırakmayacağım. O kadar çok konu var ki hangisini söyleyeyim, artık mahkeme safhasında izlersiniz" dedi.

"O kaset benim hayat sigortam"

Tuncel, Aytaç Durak ile ilgili bildiklerini kaydettiği kaseti medya ile paylaşıp paylaşmayacağı konusundaki soru üzerine de "Kaseti niye vereyim, bana karşı suç işlerlerse, beni öldürürlerse ortaya çıkacak. Ben o kaseti dostlarıma dağıttım. O benim sigortam, hayat sigortam. Bu kasette Aytaç Durak ile ilgili bildiklerim var" dedi.

Bu arada, Tuncel'in Cumhuriyet Başsavcı Vekili Özcan'a ifade verdiği sırada, Aytaç Durak da meclis toplantısında gündeme getirdiği petrol istasyonuna ilişkin rüşvet pazarlığını içeren ses kaseti ile ilgili bilgisine başvurulmak üzere çağrıldığı Adana Adliyesi'ne geldi.

Durak'ın, halen, konuyla ilgili Cumhuriyet Savcısı Turhan Elbistan'a bilgi verdiği öğrenildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap