7 °C

Elektrik kesintileri bir tek onları etkilemedi

VEDAŞ Sistem İşletme Grup Müdürü Demir, "Sabah saatlerinden itibaren Türkiye'de yaşanan elektrik kesintisi, enerjiyi İran'dan sağlayan Van ve Hakkari illerinde etkili olmadı" dedi

Elektrik kesintileri bir tek onları etkilemedi

Vangölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) Sistem İşletme Grup Müdürü Ali Cantürk Demir, "Sabah saatlerinden itibaren Türkiye'de yaşanan elektrik kesintisi, enerjiyi İran'dan sağlayan Van ve Hakkari illerini kısmi olarak etkiledi" dedi.

Türkiye'nin büyük bölümünde yaşanan elektrik kesintisinden kısmen etkilenen iller, Van ve Hakkari oldu. İran'dan sağlanan enerji nedeniyle Van ve Hakkari kent merkezlerinde hayat normal akışında devam etti.

VEDAŞ Sistem İşletme Grup Müdürü Demir yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisinin Van şehir merkezi, Başkale, Saray ve Özalp ilçeleri ile Hakkari'de etkili olmadığını belirtti.

"Sabah saatlerinden itibaren Türkiye'de yaşanan elektrik kesintisi, enerjiyi İran'dan sağlayan Van ve Hakkari illerini kısmi olarak etkiledi" diyen Demir, sorumluluk alanlarındaki Van ve Hakkari'nin belirli bölgeleri ile Muş ve Bitlis'in tamamında 10.45 ile 12.45 saatleri arasında yaşanan kesintinin ardından sorunun giderildiğini ve yerleşimlere kademeli olarak enerji verilmeye başlandığını ifade etti.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.