21 °C

Erdoğan İstanbul'da gazetecilerle buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenlerine Türkiye'nin temel politikalarını değerlendirdi

Erdoğan İstanbul'da gazetecilerle buluştu

İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beylerbeyi Sarayı'ndaki ofisinde bazı gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenleri ile köşe yazarlarını kabul ederek IŞİD ve çözüm sürecine ilişkin değerlendirmeler yaptı.

Yaklaşık 3 saat süre görüşmeye ilişkin Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından herhangi bir açıklama yapılmazken, toplantıya ilişkin tek açıklama Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan'dan geldi.

Ocaktan, toplantı çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın genel olarak Türkiye'nin temel politikaları konusunda değerlendirmelerde bulunduğunu belirterek, "Çözüm süreci, Türkiye'nin etrafındaki yeni sıcak gelişmelerle ilgili değerlendirmeler, paralel yapıyla mücadele konusu ve Türkiye'nin AB ile ilgili bundan sonraki sürecini daha dikkatli ama biraz daha adımların hızlandırılarak atılması konusunda benim anladığım birtakım değerlendirmelerde bulundu" diye konuştu.

Afrika dahil değişik bölgeleri ziyaret edecek

Erdoğan'ın Baltık ülkelerinden başlayarak Avrupa ülkelerine seyahat planladığına ilişkin bir soru üzerine Ocaktan, Erdoğan'ın yarın Katar'a, BM toplantısı için ABD'ye gideceğini hatırlatarak, "Değişik ülkelere, Afrika dahil değişik bölgelere ziyaretlerini sürdürecekmiş" dedi.

Türkiye'nin teröre bir bütün olarak baktığını dile getiren Ocaktan, "Dolayısıyla bugün IŞİD, yarın başka terör unsuru ortaya çıkar. Önemli olan bütün terör örgütü unsurları konusunda uluslararası camiayla birlikte ortak hareket etmek. Türkiye'nin genel politikasının da bu olduğunu, Sayın Cumhurbaşkanı'nın bu doğrultuda olduğunu gördük" diye konuştu.

Ocaktan, Erdoğan'ın çözüm sürecine her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ve bundan sonra da desteğini sürdüreceğini söylediğini aktardı.