16 °C

Erdoğan, konsolosluk personeliyle görüşecek

"Milli İstihbarat Teşkilatımız, alıkonulma hadisesinin başlamasından bugüne kadar meseleyi hassas şekilde özveriyle takip etmiş; başarılı bir kurtarma operasyonu yaptı" diyen Erdoğan, konsolosluk personelini Çankaya Köşkü'nde kabul edecek

Erdoğan, konsolosluk personeliyle görüşecek

ANKARA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, IŞİD tarafından Irak'ın Musul kentinde rehin alınmalarının ardından Türkiye'ye getirilen konsolosluk personeli ile pazar günü görüşecek.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, konsolosluk personelini, 11.30'da Çankaya Köşkü'nde kabul edecek.

Erdoğan Öztürk Yılmaz ve eşi ile ayrı ayrı görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Musul'da alıkonulan konsolosluk çalışanlarının Türkiye'ye getirilmesi sürecini başından itibaren yakından takip ettiği, sabahın erken saatlerinde Türkiye'nin Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz ve eşi Özay Yılmaz ile ayrı ayrı görüştüğü öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre Erdoğan, Irak'ta alıkonulan vatandaşların Türkiye'ye getirilmesi sürecini başından bu yana yakından takip etti. 

Sürecin başarıyla neticelenmesinin hemen akabinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkonsolos Öztürk Yılmaz ve eşi Özay Yılmaz ile ayrı ayrı telefonla görüştü ve "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, rehinelerin kurtarılması sonrası ilk açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

"MİT başarılı bir operasyon yaptı"

Irak'ta bir süredir alıkonulan Musul Başkonsolosumuz, ailesi ve Başkonsolosluğumuzda bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, yapılan başarılı bir operasyonla kurtarılmıştır. Öncelikle, uzun süredir özgürlüklerinden mahrum kalmış olan Başkonsolosumuz ve ailesine, çalışma arkadaşlarına, Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm aziz vatandaşlarına: geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, milletimizin gözü aydın diyorum.

Önceden planlanmış, tüm detayları hesap edilmiş, tam bir gizlilik içinde bugün gece boyu devam ederek, sabaha karşı başarıyla tamamlanan bu operasyondan dolayı, Sayın Başbakan ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Milli İstihbarat Teşkilatımız, alıkonulma hadisesinin başlamasından bugüne kadar meseleyi çok hassas şekilde sabırla, özveriyle takip etmiş; nihayetinde başarılı bir kurtarma operasyonu yapmıştır.

Operasyonun son derece başarılı biçimde yürütülmüş, vatandaşlarımızın Türkiye'ye intikal ettirilmiş olması, Büyük Türkiye'nin ulaştığı seviyeleri göstermesi bakımından da son derece önemlidir ve değerlidir.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap