18 °C

Erdoğan, Mersin Şehir Hastanesini açtı

Şehir Hastaneleri projesinde resmi açılışı gerçekleştiren Erdoğan, Mersin Şehir Hastanesi için, 'İçeride moderniteyi göreceksiniz. Burada insan olduğunuzu hatırlayacaksınız" yorumunu yaptı.

Erdoğan, Mersin Şehir Hastanesini açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin Şehir Hastanesi ve Yapımı Tamamlanan Kamu Yatırımlarının Toplu Açılış Töreni'nde konuştu.

Şehir hastaneleri projesinin belediye başkanlığı yaptığı dönemde dünyayı dolaşırken edindiği bir düşünce olduğunu söyleyen Erdoğan, "Şimdi Mersin'de bunu gerçekleştirmenin memnuniyetindeyiz. Yozgat'ta ilk şehir hastanemiz fiilen hizmete girmişti, resmi açılışı da gerçekleştireceğiz. Şehir hastanemizin açılışını yaptığımız ilk yer Mersin oluyor. Isparta'da da açılışı yapacağız. Ülkemize hayırlı olsun" dedi.

'İnsan olduğunuzu hatırlayacaksınız'

Erdoğan, "Birileri laf üretir, biz ise iş üretiriz. Şimdi Adana, Kayseri, Ankara, Manisa şehir hastaneleri de bunları izleyecek. Bu hastaneye girdiğiniz zaman Allah'ın izniyle içeride moderniteyi göreceksiniz. Burada insan olduğunuzu hatırlayacaksınız. Devletim bana sahip çıkıyor diyeceksiniz. Şu anda devletimiz hükümetimiz şunu söylüyor; olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'na gönderme yaptı

Tek bir kampüs içinde vatandaşların sağlık sorunlarının çözüleceğini belirten Erdoğan, "Hastanemizde her biri 33 metrekarelik içinde banyosu, tuvaleti, hasta yatağı, buzdolabı, bulunan 502 adet tek kişilik odalar var. Ana muhalefetin başındaki zatın SSK başında olduğu zamanı hatırlıyorum. Sağlam girersiniz, hasta çıkarsınız. Ne banyo ne tuvalet bunların olmadığı dönemi hatırlıyorum. Bunların zihniyeti kirli. Hastane mi görmek istiyorsun, gel Mersin'e gör. Git 81 vilayete hepsini gör. Öyle kuyruklarda falan sağlık sistemimiz sizi bekletmeyecek. Bin 300 yatak var. 51 ameliyathane, 210 yoğun bakım ünitesi bulunuyor" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap