8 °C

Erdoğan'dan Bahçeli'ye kaset yanıtı

Başbakan Erdoğan Bahçeli'nin açıklamalarının ardından "Bahçeli kendi iç sorununu tamamiyle hükümete mal etmenin gayreti içerisinde" diye konuştu.

Erdoğan'dan Bahçeli'ye kaset yanıtı

TOKAT  - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP'deki kaset iddialarını değerlendirirken, "Bu konularla ilgili sayın Bahçeli kendi iç sorununu tamamiyle hükümete mal etmenin gayreti içerisinde. Gelişen bu teknoloji içeresinde bu işlerle ne kadar mücadele edilebilir, bunlar bellidir ve biz bugüne kadar TİB (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) ile elimizden gelen mücadeleyi verdik" dedi.

Başbakan Erdoğan, partisince düzenlene mitingin ardından Tokat Valiliğini ziyaret etti.

Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, MHP'deki kaset olayıyla ilgili soruyu yanıtlarken, bu konularla ilgili olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kendi iç sorunlarını tamamiyle hükümete mal etme gayreti içinde olduğunu ifade etti Erdoğan şöyle devam etti: "Gelişen bu teknoloji içeresinde bu işlerle ne kadar mücadele edilebilir, bunlar bellidir ve biz bugüne kadar TİB ile elimizden gelen mücadeleyi verdik. TİB bütün bu yayınları tespit ettikleri anda hemen müdahale etmek suretiyle bunların yayınlarını durdurdu.

Kaliteli siyasete ihtiyacımız var

Bundan daha hükümet olarak bunlara yönelik nasıl bir mücadele vereceğiz, ondan sonrası zaten yargıya intikal ediyor. ondan sonrasını zaten yargı sürdürüyor. Bunların bir çoğu da biliyorsunuz şu anda yargıda yargı nereye ulaşır, ne kadar neyi bulur onu bilemem. Ama bunlar kendi iç meselesidir, iç sorunudur. bunlarla uğraşsın. Ben daha önce de söyledim. Aynı durumlar bize de intikal etse de böyle bir şey bizim de olursa biz de bununla ilgili kararlarımızı alacağımızı yetkili kurullarımızda verdik, veriyoruz. Çünkü bizim Türkiye'de temiz siyasete, kaliteli siyasete ihtiyacımız var. olayın aslı budur."

"ABD Büyükelçisi ile bir görüşmeniz oldu dün. Size bir mesaj ilettiğini söyledi. Bugün de bazı haberler var. Özellikle Orta Doğu sürecinde yeni bir yol haritası, yeni bir strateji mi belirlenmeye çalışılıyor?" sorusu üzerine de Erdoğan, şu yanıtı verdi:

"Şu anda bizim yaptığımız Orta Doğu'daki gelişmeleri bir değerlendirelim istedik. Yaptığımız buydu aramızda bu değerlendirmelerle birlikte de malum zaten bir seçim atmosferi içerisinde olduğumuz için çok fazla yüklenemiyoruz ama her ne kadar seçim yoğunluğu varsa da yine konuları tamamen bir kenara itmiyoruz. Zaman zaman özel temsilcilerimizle Dışişleri bakanımız bu konuları  yürütüyoruz. Bu ara zaten Orta Doğu'dan Kuzey Afrika'dan bazı temsilciler gelip gidecekler onlarla görüşmelerimiz bu yoğun programlarımıza rağmen olacak. Yaptığımız görüşmeler genelde bu istikamette geçti."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.