15 °C

Fenerbahçe'ye ikinci saldırı

Fenerbahçe Spor Kulübünün Ankara Şubesine kimliği belirsiz kişilerce kaldırım taşları, tuğla ve kiremitlerle saldırı düzenlendi

Fenerbahçe'ye ikinci saldırı

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Ankara Şubesi'ne bugün kimliği belirsiz kişilerce saldırı düzenlendi.

Fenerbahçe Spor Kulübünün Ankara Şube Sorumlusu Yasemin Duru yaptığı açıklamada, olay anında şubede bulunmadıklarını, saldırıyla ilgili görgü tanıklarıyla görüştüğünü söyledi.

Duru, "20.00 civarı, toplantıdan çıkıp şubeyi boşalttıktan sonra kim oldukları bilinmeyen ancak Ankaragücü taraftarları oldukları iddia edilen 30-40 kişilik grup, kaldırım taşları, tuğla ve kiremitlerle camları indirip kapıları tekmelemiş" dedi.

Grubun, daha sonra "Ankara'nın sahibi, Ankaragücü'dür" sloganı atarak uzaklaştığını öğrendiğini ifade eden Duru, sözlerini şöyle tamamladı:

"Kalabalık grup, 'sallama' diye tabir edilen döner bıçaklarıyla buraya geldikleri için görgü tanıkları hiçbir şekilde müdahale edememiş. İçeride kimse yoktu ve can kaybı yaşanmadığı için seviniyoruz. Faillerin bir an önce yakalanmasını istiyoruz. Biliyorsunuz ki 20 gün önce kafilemize de saldırı olmuştu. Biz artık Fenerbahçe'ye yapılan saldırıların faillerinin bulunmasını istiyoruz."

Kulüp'ten açıklama

Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, Ankara şubesine yönelik saldırının bıçaklı ve satırlı şahıslar tarafından gerçekleştirildiği bildirildi. 

Kulübün internet sitesinde "Kulübümüze bir çirkin saldırı daha" başlığıyla yapılan açıklamada, kapanmasının ardından bıçaklı ve satırlı şahısların şubeye saldırdığı ifade edilerek "Binanın camlarını kıran saldırganlar içerideki eşyalara da zarar verdi. Kaldırım taşlarını da sökerek şubeye girdikleri öğrenilen saldırganlar, ofisteki bilgisayarları parçaladı" denildi.

Açıklamada, Fenerbahçe Kulübü Ankara Temsilcisi Yasemin Duru'nun, FBTV'de yer alan olayla ilgili ifadelerine de yer verildi. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap