13 °C

Finansbank, tarım ürünleriyle kazandıracak

Yatırımcılar, fon alarak şeker, soya fasulyesi, buğday ve mısırdan oluşan dört tarım ürününün fiyat yükselişine ortak olabilecek.

Finansbank, tarım ürünleriyle kazandıracak

İSTANBUL - Finansbank, Bugünün Yatırım Araçları kapsamında yatırımcıların piyasa beklentilerine ve günün ekonomik koşullarına uygun yenilikçi yatırım alternatifleri sunmaya devam ediyor. Tarım Ürünleri Fonu ile yatırımcılar, anaparalarını korumayı hedefleyerek, şeker, soya fasulyesi, buğday ve mısırdan oluşan dört tarım ürününün fiyat yükselişine ortak oluyor. 

Finansbank A.Ş. Koruma Amaçlı Şemsiye Fonu'na Bağlı  B Tipi %100 Anapara Koruma Amaçlı  Sekizinci Alt Fonu (Tarım Ürünleri Fonu), 13-15 Ekim tarihleri arasında halka arz ediliyor.

Halka arzı 13-15 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan 1 yıl vadeli fon, anaparanın korunmasını amaçlarken, vade boyunca şeker, soya fasulyesi, buğday ve mısırdan oluşan tarım ürünlerinin altı aylık dönemler sonundaki gözlem günü fiyatlarının portföy oluşturulma fiyatlarından yüksek olması (her birinin getirilerinin pozitif olması) durumunda belirli bir oranda getiri sağlayacak.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.