22 °C

Fırtına inşaat iskelesini uçurdu!

İstanbul'da etkili olan fırtına Taksim Elmadağ'da yapımı devam eden inşaatın iskelelerini uçurdu.. Talihsiz olayda 5 kişi yaralandı; birinin durumu ağır...

Fırtına inşaat iskelesini uçurdu!

İSTANBUL - Kuvvetli fırtına İstanbullular'a zor anlar yaşattı.İstanbul'da etkili olan fırtına nedeniyle Beyoğlu Cumhuriyet caddesi üzerinde bir inşaat yapımında kullanılan iskele çöktü. Çöken iskelenin altında kalan 5 kişi yaralandı, birinin durumu ağır.

Fırtına nedeniyle Taksim Elmadağ'da yapımı devam eden inşaatın iskeleleri uçtu. O anda yoldan geçen iki araç iskelelerin altında kaldı. Kaza yerine kimsenin girmesine izin verilmiyor. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

3d.jpg

3d-001.jpg

Merter'de reklam panoları araçların üzerine düştü

İstanbul'da etkili olan şiddetli rüzgar ve fırtına Taksim'den sonra Merter'i de vurdu. Merter'de bir inşaatın tahta levhaları ile reklam panoları araçların üzerine düştü. Merter yanyolu trafiğe kapanırken onlarca araç da  zarar gördü.

Öte yandan Sultanbeyli'de fırtına bir inşaatın paravanlarını uçurdu; ilk belirlemelere göre 2 işçi yaralandı.

Kurban pazarında çadırlar uçtu 

Sultangazi Belediyesi kurban satış ve kesim alanında kurulan çadırlar fırtınanın etkisiyle yıkılırken, bazı vatandaşlar da hafif yaralandı.  

Kastamonu'dan gelen hayvan satıcısı Nazım Hüseyin Baş, "Çadırlarımız fırtınadan uçtu, hayvanlarımız açıkta kaldı. Mağdur olduk. Bugün bu fırtınada satış olmadı" dedi. 

Deniz ulaşımına fırtına engeli

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve  Bursa Deniz Otobüsleri'nin (BUDO) bazı seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi. İDO'nun internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, saat 15.00'de Kadıköy-Yenikapı-Armutlu-Armutlu-Bursa deniz otobüsü seferi yapılamadı.

Saat 18.30'daki Bostancı-Yenikapı-Bandırma ve 18.40'taki Kadıköy-Yenikapı-Bursa deniz otobüsü seferleri ile yarın 07.30'daki Bandırma-Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü seferi DE iptal edildi.

BUDO da bazı seferlerini iptal etti

Bursa ile İstanbul arasında karşılıklı işletilen Bursa Deniz Otobüsleri'nin (BUDO) bazı seferleri de, olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

Saat 15.00'teki Bursa (Mudanya)-İstanbul (Kabataş), 15.30'daki İstanbul (Kabataş)-Bursa (Mudanya) ve İstanbul (Kabataş)-Armutlu (İhlas) seferleri, olumsuz hava koşulları yüzünden gerçekleştirilemedi.

BUDO'nun saat 17.00'de Armutlu (İhlas)-Bursa (Mudanya), 17.30'da Bursa (Mudanya)-İstanbul (Kabataş) ve 18.00'de İstanbul (Kabataş)-Bursa (Mudanya) seferleri de yapılamayacak.

Bu arada, saat 17.00'de Haliç-Gemlik ve 18.00'de Gemlik-Haliç deniz uçağı seferleri ise iptal edildi.

Ayvalık'ta tekne battı

Alınan bilgiye göre, Eski Karayolları Kampı İskelesi'nde, Naci Bayri'ye ait 85 yolcu kapasiteli "Sudem" adlı teknenin gövdesinde, şiddetli lodos ve dalgaların etkisiyle kıyıya çarpması yüzünden delik oluştu. Su almaya başlayan tekne, bir süre sonra battı.

Bazı turistlerin, tekne batarken bu görüntüyü arkasına alarak sahilde hatıra fotoğrafı çektirdiği görüldü.

Meteorolojik uyarı dolayısıyla tekneyle gezi planlamasından vazgeçildiği ve kıyıya bağlandığı öğrenildi.

Meteoroloji'den kuvvetli rüzgar uyarısı

Meteoroloji akşam saatlerinde İç Anadolu'nun Doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun Kuzey kesimlerinde kuvvetli rüzgar beklendiğinin bu nedenle oluşması muhtemel risklere karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu.

Meteoroloji'den yapılan hava tahmin raporuna göre, İç Anadolu'nun Doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun Kuzey Kesimlerinde Kuvvetli Rüzgar Bekleniyor. Bugün akşam saatlerine doğru İç Anadolu'nun doğusu ile gece saatlerinden itibaren Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Orta ve Doğu Karadeniz'de güney ve güney batılı, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren Orta ve Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı yönlerden esecek rüzgarın kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Başta Orta ve Doğu Karadeniz'de oluşacak yüksek dalgalar, deniz ve hava ulaşımında aksamalar olmak üzere) dikkatli ve tedbirli olunmalı. Kuvvetli rüzgar nedeniyle, çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi ve ulaşımda aksamalar olabilir.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap