5 °C

Genelkurmay Başkanı Akar ve Kuvvet Komutanları Erzurum'da

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, kuvvet komutanları ile birlikte Erzurum'a geldi.

Genelkurmay Başkanı Akar ve Kuvvet Komutanları Erzurum'da

Bugün saat 12.20'da askeri uçakla askeri hava limanına gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneram Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ile birlikte ilk olarak Valiliğe gitti.

Komutanlar, burada Vali Seyfettin Azizoğlu ve Büyükşehir Belediye Bakan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu tarafından karşılandı. Polis mangasını selamlayan Akar Valilik girişindeki şeref defterini imzaladı. Orgeneral Hulusi Akar, Vali Azizoğlu ile 20 dakika süren görüşme yaptı. Valilik çıkışında günün anısını yansıtan toplu fotoğraf çektirildi.

Valilikten ayrılan Orgeneral Hulusi Akar ve Kuvvet Komutanları ile birlikte 9'uncu Kolordu Karargahında 3'ncü Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş ve 9'uncu Kolordu Komutanı Korgeneral Mehmet Özoğlu tarafından karşılandı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı ziyaret ve denetlemelerle ilgili bilgi verilmedi.

Komutanlar Erzurum'da

Erzurum'daki gezi ve incelemlerini tamamlayan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve beraberindeki kuvvet komutanları, buradan uçakla Erzincan'a geçti. Orgenral Akar ve kuvvet komutanlarını havalimanında Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Ak Partili Cemalettin Başsoy ve 3'üncü Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş tarafından karşıladı. Orgeneral Akar ve beraberindeki kuvvet komutanları ilk olarak Valiliği ziyaret etti. Orgenral Akar, Valilik girişinde kendisine çiçek veren çocukları sevdi. Akar ve komutanlar bir süre Valilik'te kaldıktan sonra 3'üncü Ordu Komutanlığı'na geçti.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap