9 °C

Gün İçi Yorumu: USD/JPY

Gün İçi Yorumu: USD/JPY

Vahap Taştan  / İntegral Menkul Değerler Araştırma Uzman Yardımcısı

 

USD/JPY paritesi ABD’de hizmetler sektöründeki büyümenin Haziran ayında ivme kaybetmesi ile yükselişte zorlanıyor. Veri akışında bugün ABD’de Mayıs ayı bireysel gelir ve harcamalar verisi takip edildi. Beklentiler çerçevesinde gelen veri piyasalarda harekete neden olmazken, Haziran ayı hizmetler sektörü PMI verisi beklentilerin altında 54,6 olarak açıklandı. Verinin detayı incelendiğinde yeni iş faaliyetlerinin son 5 ayın en düşük seviyesinde olduğu ve firmaların üzerindeki maliyet yüklerinin ise 2013 yılı Ekim ayından bu yana en yüksek seviyesine çıktığı dikkat çekmekte. Sektörün olumsuz sinyal vermesi Dolar cephesinde de satış getirdi. Raporda istihdama yönelik de olumsuz görüşlere yer verilmesi sektörün istihdama katkısının düşebileceği yorumunu beraberinde getirebilir. Bunun etkisini ise Haziran ayı istihdam verilerinde görebiliriz. Veri akışında yarın Japonya’da Mayıs ayı enflasyon verileri takip edilecek.

USD/JPY paritesi teknik olarak incelendiğinde paritenin düşüş trendinin kırılması sonrası trend dönüş hareketini gerçekleştirdiği ve başarılı olunamadığı görülmekte. Düzeltilen yeni trend üzerinde kalabilmesi için ilk olarak 123,30 desteği üzerinde tutunması takip edilecek. Yükselişte ise 123,80 / 124,40 ve 124,90 dirençleri öne çıkarken, yükselen destek çizgisi olan 123,20-30 bandının kırılması durumunda 122,85 ve 122,45 destekleri takip edilebilir. 

Dirençler: 123,80 / 124,40 / 124,90 
Destekler: 123,30 / 122,85 / 122,45

9999-002.jpg

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır ve yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kişisel kullanım içindir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.