11 °C

HÜDA PAR Ağrı'da seçimlere katılmayacak

HÜDA PAR'ın Ağrı belediye başkan adayı Burhan Aslan istifa etti. Pazar günkü seçimde HÜDA PAR'ın belediye başkan adayı olmayacak

HÜDA PAR Ağrı'da seçimlere katılmayacak

AĞRI - Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Merkez İdari Kurul Üyesi Mehmet Mehdi Oğuz, "1 Haziran seçiminde belediye başkan adayımız adaylıktan istifa etmiştir. Yasal olarak yeni aday gösterme durumumuz bulunmadığından, pazar günkü seçimde belediye başkan adayımız olmayacak" dedi.

Oğuz, partisinin il başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında, 30 Mart'ta yapılan seçimde AK Parti ve BDP'nin saldırı, şantaj ve hilelerinin yoğunluğu ile seçimlerde dürüstçe çalışma yaptıklarını ifade etti.

Seçim döneminde ihlaslı bir şekilde çalışan üye ve partililere teşekkür eden Oğuz, şunları kaydetti:

"Bize oy verip destek veren tüm Ağrılı hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. 1 Haziran seçiminde belediye başkan adayımız adaylıktan istifa etmiştir. Yasal olarak yeni aday gösterme durumumuz bulunmadığından, pazar günkü seçimde belediye başkan adayımız olmayacak. Dolayısıyla sevenlerimizin tercihlerini de yönlendirmeden imanlarına, ahiretlerine faydalı olacak ve halka hizmet edecek olan adaya oylarını hür iradeleriyle vermelerini tavsiye ediyoruz. Allah'tan bu süreci halkımıza, milletimize ve Ağrı'mıza hayırlı kılmasını diliyoruz."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.