8 °C

İETT otobüsü kaza yaptı: Çok sayıda yaralı var

İstanbul Kabataş'ta İETT otobüsü Kadıköy-Adalar İskelesi önündeki büfeye çarparak durdurulabildi. Kazada büfenin yakınındaki otobüs durağında bekleyen vatandaşlar da yaralandı

İETT otobüsü kaza yaptı: Çok sayıda yaralı var

İSTANBUL - Beşiktaş'ta bir İETT otobüsü kaza yaptı. Kağıthane-Kabataş hattında seyir halinde bulunan İETT otobosünün şoförü, Kabataş'ta henüz belirlenemeyen nedenle direksiyon hakimiyetini kaybetti.

İstanbul'da, İETT'ye ait bir otobüsün Kabataş'ta iki taksiye, kaldırıma ve büfeye çarpmasıyla yaşanan kazanın ilk saniyeleri, olay yerindeki Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) İşletmesinin iskelesinde bulunan güvenlik kamerasınca görüntülendi. 

BUDO'ya ait iskelenin girişindeki güvenlik kamerası kayıtlarında ilk olarak otobüsün hızla gelip taksilerden birine çarpması, burada bulunan 4 kadından 3'ünün kaçarak kurtulması ve birinin aracın altında kalması görülüyor. 

Otobüs ilerlemeye devam ederken koşuşturan vatandaşların, yaralanan kadını taksinin altından çıkarması ve çevrede oluşan panik de görüntülerde yer aldı. 

16 kişi yaralandı

Kağıthane-Kabataş seferini yapan 34 JC 6431 plakalı İETT otobüsü, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu iki taksiye, ardından da kaldırıma çarpmıştı. BUDO'ya ait iskelenin önünde bulunan demir bariyerleri aşan otobüs, yaklaşık 20 metre ilerideki Kadıköy-Kabataş-Adalar Vapur İskelesi'nin önündeki büfeye çarparak durabilmişti. Kazada, otobüs durağı, iskelenin önü ve büfenin yanında bulunan 16 kişi yaralanmıştı. Yaralılar, ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırılmışt

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.