İnternet şubesini yeni bankacılık platformu haline getirdi

Garanti, yeni bankacılık platformu internet şubesini, "direkt bankacılık" modelinin ilk adımı olarak yeniledi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Garanti Bankası, "garanti.com.tr" adresinde yer alan İnternet Şubesini, "direkt bankacılık modelinin" ilk adımı olarak yeniledi.

Kontrolün daha çok kullanıcıda olduğu ve kişiselleştirilmiş bir yapı kazanan Garanti İnternet Şubesi, yeni bir bankacılık platformu haline geldi.

"Direkt Bankacılık", tüketicilerin tüm bankacılık faaliyetlerini şubeye gitmeden gerçekleştirdiği, yeni bir servis modeli sunuyor. Garanti'nin yeni İnternet Şubesini kullanan müşteriler, tek bir sayfa üzerinden tüm bankacılık işlemlerine ulaşabiliyor, kişiselleştireceği ana sayfada, müşteri ilişkileri yöneticisiyle iletişim kurabiliyor. Kendine ait güncel işlem ve ürün bilgilerinin yanı sıra kişisel ve finansal takvime ulaşabiliyor.

Güncel hesap hareketlerini izleyebilen müşteriler, tutsat (mortgage) ve krediler konusunda danışmanlık alabiliyor. Kullanıcılara, belirli bir sürede yapılan harcamaları analiz etme imkanı da sağlayan internet şubesi, kısaltılmış menü adımlarıyla, çok kısa sürede işlem yapılmasına olanak tanıyor.

Tasarım için Avrupa'nın en büyük interaktif dijital ajansı LBI ile işbirliği yapılan, altyapı, kodlama ve test süreçlerinin Garanti Teknoloji tarafından yürütüldüğü proje için yaklaşık 100.000 saat/kişi çapında bir çalışma gerçekleştirildi.

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, İnternet Şubesinin yenilenmesine ilişkin düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, müşterileri ihtiyaçlarının, daha kapsamlı hizmetler ve tamamen kişiye özel çözümlerle karşılanmasını sağlamak üzere, yeni bir bankacılık modeli oluşturduklarını belirterek, "Garanti Direct adını taşıyacak yeni yapıda, tüketicilerin bizi özdeşleştirdiği hız, kolaylık, teknoloji ve inovasyon kavramlarına tamı tamına uyan, yeni bir bankacılık anlayışıyla hizmet vereceğiz" dedi.

"Direkt Bankacılık"ın tüketicilerin tüm bankacılık faaliyetlerini şubeye gitmeden gerçekleştirdiği, yeni bir servis modeli olacağını ifade eden Özen, bunun dünyada da benzer örnekleri bulunduğunu söyledi.

Bu konularda ilginizi çekebilir