10 °C

İş Bankası'ndan "Her Köye Bir KOBİ"ye destek

İş Bankası, KOBİ tanımına uyan, çalışan sayısı 250'yi ve yıllık cirosu/mali bilançosu 25 milyon lirayı aşmayan firmalara finansman sağlayacak.

İş Bankası'ndan "Her Köye Bir KOBİ"ye destek

İSTANBUL - İş Bankası, Kredi Garanti Fonu ile Avrupa Yatırım Fonu arasındaki işbirliği kapsamında başlatılan "Her Köye Bir KOBİ" projesinde işletmelere finansman sağlayacak.

İş Bankası'ndan yapılan açıklamada, özellikle nüfusu 1.000'in üzerinde olan yerleşim yerlerinde, KOBİ'leri geliştirmek, yeni yatırımları desteklemek, kırsal kesimdeki girişimciliği ve istihdamı artırmak için işletmelerin yararlanabileceği "Her Köye Bir KOBİ" Projesi kapsamında bir KOBİ'nin en fazla 1 milyon 250 bin lira tutarında kredi kullanabildiği belirtildi.

Açıklamada, herhangi bir ayrım olmaksızın il merkezi, ilçe, belde/köy gibi tüm yerleşim birimlerinde faaliyet gösteren KOBİ'ler başta olmak üzere, KOBİ tanımına uyan, çalışan sayısı 250'yi ve yıllık cirosu/mali bilançosu 25 milyon lirayı aşmayan firmaların kullanacağı kredilere Kredi Garanti Fonu'nun yüzde 80 oranında kefalet verdiği kaydedildi.

Projede, KOBİ'lerin finansmana erişiminin sağlanması, girişimciliğin köylere yayılması, yerel ürünlere katma değer kazandırılması ve istihdamın artırılmasının hedeflendiği vurgulandı.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.