İsim bildirdi ve itiraz etti

AK Parti dört eski bakanla ilgili soruşturma komisyonu üyeliği için isim bildirirken, aynı zamanda komisyon için itiraz etti. AK Parti'nin itiraz gerekçesi ise bazı CHP'li vekillerin daha önce konu hakkında görüş bildirmeleri

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA -  Yolsuzluk ve rüşvet iddialarında ismi geçen dört eski bakan için soruşturma komisyonu  hazırlanıyor. İktidar ve muhalefet partilerinden oluşacak komisyonda AK Parti, komisyonda kendisine düşen 9 üyelik için 27 isim belirleyerek Meclis Başkanlığı'na verdi. Ancak hükümet kanadı isim bildirmenin yanında birde itiraz dilekçesi verdi. AK Parti'nin itiraz dilekçesinde, komisyona bildirilen bazı CHP'li vekillerin konu hakkında daha önce görüş bildirdiği belirtildi.

AK Parti'nin belirlediği isimler ağırlıklı olarak hukukçulardan oluşurken, tek kadın ise Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz oldu.  

AK Parti'nin TBMM Başkanlığı'na bildirdiği isimler şunlar: 

Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, Konya Milletvekili Mustafa Akış, Uşak Milletvekili Mehmet Altay,  Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Bursa Milletvekili İsmet Su,  Bursa Milletvekili Kemal Şerbsetçioğlu, Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş,  Denizli Milletvekili Bilal Uçar, Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Isparta Milletvekili Recep Özel, İstanbul Milletvekili Doğan Kubat, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan, Konya Milletvekili Kerim Özkul, Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, Sakarya Milletvekili Ali ihsan Yavuz, Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Amasya Milletvekili Naci Bostancı,  Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can ile Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü.    

Bu konularda ilginizi çekebilir