5 °C

İstanbul için fırtına alarmı

AKOM, İstanbulluları akşam saatlarinde etkili olacak fırtınaya karşı uyardı. Rüzgarın yer yer saatte 70 km'ye kadar çıkması bekleniyor

İstanbul için fırtına alarmı

İSTANBUL-  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden fırtına uyarısı yapıldı. Meteoroloji  Genel Müdürlüğü ve Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) Meteoroloji biriminin değerlendirmelerine göre, İstanbul  beş gün süreyle şiddetli rüzgarların etkisi altına girecek.

Fırtınanın saatte 70 km hıza ulaşabileceği belirtilen açıklamada, "Yurdumuzun batı kesimlerinde (Batı Karadeniz, Marmara ve Ege)  kuvvetlenen rüzgârın hafta başına kadar aralıklarla fırtına seviyesine saatte 30 ila 70 km hıza ulaşacağı tahmin ediliyor. Marmara'da bugün öğle saatlerinde etkisini artırarak 50-60 km/s, akşam saatlerinden itibaren ise 60-70 km/s fırtına şeklinde esmesi beklenmekte. Fırtınanın Salı günü akşam saatlerinde etkisini azaltması tahmin ediliyor. Rüzgârın açık deniz seferlerini aksatması, çatı ve tabela uçması, ağaç devrilmesi, denizde dalga yüksekliğini artırarak (2 ila 5m arası) olumsuzluklara  neden olabileceği tahmin ediliyor. Muhtemel olumsuzluklara karşı, İtfaiye Daire Başkanlığı, Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ve ilgili birimler hazır bekletiliyor." ifadeleri yer aldı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap