8 °C

İTO 'Yalçıntaş' açıklaması yapacak

İTO Başkanı Yalçıntaş'ın da aralarında olduğu 9 kişi "rüşvet soruşturması" kapsamında tutuklandı.

İTO 'Yalçıntaş' açıklaması yapacak

İSTANBUL - İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyelerinin, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş'ın tutuklanmasına ilişkin bugün bir basın toplantısı yapacağı bildirildi.

İTO'dan yapılan açıklamada, Odada, saat 12.00'de Murat Yalçıntaş'ın bir fuarcılık şirketiyle Dünya Ticaret Merkezi arasındaki davayla ilgili "rüşvet" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanmasına ilişkin basın toplantısı düzenleneceği belirtildi.

Basın toplantısına İTO Yönetim Kurulu Başkanvekili Şekip Avdagiç ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılacağı kaydedildi.

Yalçıntaş tutuklandı

Bir fuarcılık şirketiyle Dünya Ticaret Merkezi arasındaki davayla ilgili "rüşvet" iddialarına ilişkin soruşturmada aralarında İTO Başkanı Murat Yalçıntaş'ın da bulunduğu 9 kişi tutuklandı.

Cumhuriyet savcıları Hüseyin Kocabey ve Mehmet Tamöz'ün tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevkettiği 11 şüpheli Nöbetçi Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi'ne çıkarıldı.

Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi hakimi Muzaffer Karadağ, aralarında İTO Başkanı Murat Yalçıntaş ile Yargıtay 12. Hukuk Dairesi Onursal Başkanı Mustafa Oskay'ın da aralarında bulunduğu 9 kişinin tutuklanmasına karar verdi. Mahkemeye sevkedilen 2 kişi ise serbest bırakıldı.

Delil karartma şüphesi

9 kişinin tutuklanmasının gerekçesi arasında "delil karartma şüphesi" de gösterildi.

Edinilen bilgiye göre, şüphelilerin tutuklanmalarına karar veren nöbetçi hakim, halen soruşturma kapsamında dinlenmesi gereken bazı tanıklar ile ulaşılamayan bazı şüpheliler bulunduğuna dikkati çekti.

Hakim, delil karartma şüphesi ile şüphelilerin üzerlerine atılı suçlamanın vasıf ve mahiyeti gibi nedenleri tutuklama kararının gerekçesi olarak gösterdi.

 

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.