13 °C

İveco'nun yeni üst CEO'su Alfredo Altavilla oldu

Paolo Monferino'nun, Fiat Grubundan ayrılması ile boşalan Iveco'nun Üst Yöneticilik pozisyonuna Alfredo Altavilla atandı.

İveco'nun yeni üst CEO'su Alfredo Altavilla oldu

İSTANBUL - Iveco'nun yeni Üst Yöneticisi (CEO) Alfredo Altavilla oldu.

İveco'dan yapılan açıklamaya göre, Paolo Monferino'nun, İtalya'nın Piyemonte Bölgesi Sağlık Direktörlüğü görevini üstlenerek Fiat Grubundan ayrılması ile boşalan Iveco'nun Üst Yöneticilik (CEO) pozisyonuna Alfredo Altavilla atandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Fiat Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Sergio Marchionne, şunları kaydetti:

"Paolo Monferino'ya öncelikle uzun yıllar süren olağanüstü hizmeti için hem şahsım adına hem de grubum adına teşekkür ediyorum. Kendisi üstlendiği tüm görevleri büyük bir gayret, doğruluk, dirayet içinde yerine getirerek her zaman farklı bir konumda olmuştur. Bu nitelikleri Case ve New Holland'ın entegrasyonunda, Iveco'nun kamyon ve ticari araç pazarında en yüksek rekabetçi seviyeye ulaşması gibi başarılarında önemli rol oynamıştır.

Kendisinin Iveco'dan ayrılması bende hayal kırıklığı yaratmakla birlikte kamu sağlığı sisteminin Monferino'nun güçlü insani özelliklerine ilaveten tecrübelerinden, planlama ve yönetme kabiliyetinden istifade edecek olmasından mutluluk duyuyorum. Paolo'yu yeni görevi için tebrik ediyor hem özel hem de meslek hayatında başarılarının devamını diliyorum."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.