Kılıçdaroğlu 11 günde 14 miting yapacak

Bugün Niğde'de halka hitap edecek olan Kılıçdaroğlu 11 günde aralarında İstanbul, İzmir, Adana'nın da bulunduğu çok sayıda ile gidecek

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Seçim kampanyasını 25 Nisan'da Almanya'nın Düsseldorf kentinden başlatan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu 11 güne 14 miting sığdıracak.  

Edinilen bilgiye göre, seçim bildirgesini 19 Nisan'da Ankara'da açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim gezilerine başladı.  

Seçim kampanyasını yurt dışından başlatarak ilk olarak gurbetçilerle buluşan Kılıçdaroğlu, Almanya'nın Düsseldorf kentinde partisi için oy istedi.  

Düsseldorf'tan Trakya'ya geçen Kılıçdaroğlu, 26 Nisan'da Edirne mitingini gerçekleştirdi. 27 Nisan'da Balıkesir merkez ve ilçelerinde halkla bir araya gelen Kılıçdaroğlu'nun bugünkü durağı ise daha önce "çiftçi mitingi" gerçekleştirdiği Niğde.  

Yarın yeniden Trakya'ya geçecek olan Kılıçdaroğlu, bu kez de Tekirdağ'da miting düzenleyecek. 

Kılıçdaroğlu, 30 Nisan'da iki il mitingi yapacak. Kılıçdaroğlu aynı gün Uşak ve Afyonkarahisar'da bulunacak. 

1 Mayıs programı henüz netleşmeyen CHP Genel Başkanı, 2 Mayıs'ta ise Antalya'da olacak.  

3 Mayıs'ta Kayseri mitingini gerçekleştirecek olan Kılıçdaroğlu, 4 Mayıs'ta ise aynı güne üç miting sığdırarak Ardahan, Kars ve Iğdır da olacak. 

5 Mayıs'ta kendi seçim bölgesinde 

Kılıçdaroğlu, 5 Mayıs'ta ise kendisinin de aday olduğu İzmir'e gidecek. Kılıçdaroğlu, 6 Mayıs'ta Çanakkale, 7 Mayıs'ta Tokat, 8 Mayıs'ta ise Ordu'da miting yapacak.  

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, miting programını 9 Mayıs'ta İstanbul'da, Anneler Günü'ne denk gelen 10 Mayıs Pazar günü ise Adana'da sürdürecek.  

Seçim vaatleri yeni reklam filmleriyle tanıtılacak  

Seçim kampanyası için Ali Taran'la anlaşan ve "milletçe alkışlıyoruz" temalı ilk reklam filmi 11 Nisan'da gösterilen CHP, ayrıca bildirgedeki vaatlerinin yer alacağı yeni filmleriyle de seçmen karşısına çıkacak.  

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu seçim kampanyalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini, CHP'nin vaatlerine yönelik yeni reklam filmlerinin yakında ekranlarda yer alacağını söyledi. 

Seçim kampanyalarını reklamcı Ali Taran'la yürüttüklerini hatırlatan Bekaroğlu, gazete, dergi ve internet sitelerine de çok sayıda reklamın verildiğini kaydetti. 

Reklamlarda, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun rol almayacağına vurgu yapan Bekaroğlu, halka yönelik mesajlarla, kampanyalarını hızla sürdüreceklerini belirtti. 

Yoğun bir miting programının olduğunu, Türkiye'nin hemen her iline gideceklerini ifade eden Bekaroğlu, "CHP'nin seçim bildirgesinin yarattığı etki ortada. Herkes, bildirgemizi ve vaatlerimizi konuşuyor. Çalışmalarımız artarak devam edecek" diye konuştu. 

Bu konularda ilginizi çekebilir