18 °C

Köpekbalığı sucuğunun kilosu Bursa'da 80 lira

Bursa'da bir balık lokantasının Kayserili işletmecisinin "camgöz cinsi" köpek balığının etinden yaptığı sucuk, kilosu 80 liradan satışa sunuldu.

Köpekbalığı sucuğunun kilosu Bursa'da 80 lira

 

BURSA  - Çanakkale açıklarında yakalanarak Bursa'da bir lokanta işletmecisi tarafından sergilenen "camgöz" cinsi köpek balığının etinden, sucuk yapıldı.
İki hafta önce Çanakkale açıklarında yakalanan 2,70 metre uzunluğundaki köpek balığını satın alarak Kayhan Pazarı'ndaki balık lokantasının önünde iki gün sergileyen işletme sahibi Kayserili Deniz Ünlütürk, balığın etinden sucuk yaparak kilosunu 80 liradan satışa sundu.
 
Ünlütürk, yaptığı açıklamada, köpek balığını sergilemelerinin ardından şiş halinde satışa çıkardıklarını belirterek, şunları söyledi:
"Biz iki gün köpek balığını sergiledikten sonra şiş olarak halkımıza sunduk. Ciddi anlamda da beğenildi. Çok fazla balık kültürü olmayan vatandaşlarımız için ne yapabiliriz diye düşündük? Daha sonra köpek balığından sucuk yapmaya karar verdik. İçerisinde belirli oranlarda baharatlar var. Normal sucuk etinden ciddi bir farkı yok. Bildiğiniz gibi dünyada kanser riski taşımayan tek hayvan. İnsanların kanser riskine faydası da var. Bundan dolayı böyle bir sunum yapmak istedik. Ciddi anlamda hamile bayanlar rağbet ediyorlar. Belirli balıklardan sucuk oldu. Ancak köpek balığı etinden ilk kez yapılıyor."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap