18 °C

Kuzey tribünün sponsoru Pegasus oldu

Pegasus Havayolları yapımı süren Türk Telekom Arena'nın kuzey tribününün isim hakkını aldı.

Kuzey tribünün sponsoru Pegasus oldu

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü ile Pegasus Havayolları arasında sponsorluk anlaşması yapıldı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat ile Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı'nın katılımıyla Conrad Otel'de düzenlenen toplantıda, Pegasus Havayolları'nın, yapımı süren Türk Telekom Arena'nın kuzey tribünü isim hakkı anlaşması kamuoyuna ilan edildi.

Adnan Polat, Türk Telekom Arena'nın sarı-kırmızılı kulübün en büyük projelerinden biri olduğunu belirterek, "İnanıyorum ki bu statla Galatasaray Kulübünde yeni bir dönem başlayacak. Türk Telekom Arena, dünyada 2016 UEFA kriterlerine uyan tek stat. Galatasaray, Türk Telekom Arena ile yeni bir heyecan yakalayacak ve yeni bir başlangıç yapacak" diye konuştu.

Statla birlikte çok güçlü yeni ortaklarının da olduğunu ifade eden Polat, "Pegasus Havayolları'na da bizi Türk Telekom Arena'da yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Kuzey tribünümüz en heyecanlı tribünlerimizden biri olacak ve oradaki taraftarlarımız, Pegasus gibi bizi havalara uçuracak" ifadelerini kullandı.

Anlaşma 3 yıllığına yapıldı

Türk Telekom Arena'nın bilet, kombine, reklam ve sponsorluklar dahil yıllık gelirinin 78 milyon dolar civarında olacağını anlatan Polat, Pegasus ile 3 yıllık anlaşma yaptıklarını, ayrıca Pegasus'un anlaşmayı 3 yıl daha uzatma hakkının bulunduğunu söyledi.

Adnan Polat, yeni statlarının ocak ayı ortalarında açılacağını, büyük açılışın ise ağustos ayında gerçekleştirileceğini kaydetti. Stadın açılışı için Avrupa'dan büyük bir takımı getirmeyi düşündüklerini, ancak ocak ayında Avrupa'daki liglerde maçlar olduğunu anlatan Polat, bir gazetecinin sorusu üzerine de açılış maçını Fenerbahçe ile oynamayı düşünmediklerini, yabancı bir takım getirtmeyi istediklerini kaydetti.

Stattaki tribünlerden birinin Ülker'in adını aldığını anlatan Polat, "Diğer iki tribüne de sponsor arıyoruz ve Galatasaraylı işadamlarının duyarlı olmasını bekliyoruz" dedi.

Yapılan anlaşma sonucunda Türk Telekom Arena'nın kuzeyinde yer alan 12 bin 250 koltuk kapasiteli bölüm "Pegasus Tribünü" olarak anılacak. "Pegasus Tribünü"nde 2 adet stat restoranı, Galatasaray Store ve Galatasaray Müzesi bulunacak.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.