22 °C

Mardin'de 32 kişi tutuklandı

IŞİD bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerde Mardin'de gözaltına alınan 142 kişiden 32'si tutuklandı

Mardin'de 32 kişi tutuklandı

MARDİN - Mardin'de IŞİD bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerde gözaltına alınan 142 kişiden biri yabancı uyruklu 32 kişi tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Mardin genelinde "Kobani'ye destek" adı altında provokatif amaçlı toplumsal gösteri ve terör olayları gerçekleştirildiği anımsatıldı.

Olaylarda 6 kişi öldü, 51 kişi yaralandı

Olaylarda 6 kişinin öldüğü, 22'si polis 51 kişinin yaralandığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Terör örgütü mensupları ve yandaşları tarafından yol kapama, lastik yakma eylemleri ile güvenlik güçlerine, kamu binalarına, bankalara, alışveriş merkezlerine, esnafa ve sivil vatandaşlara yönelik el yapımı bombalar, molotofkokteylleri, havaifişekler, taşlı ve sopalı saldırılar ile yağmalanma yapıldı. Olaylarda 6 kişi öldü, 22'si polis 51 kişi yaralandı. 69'u polise ait 83 araç, 40 defa kaymakamlık, 35 defa emniyet binaları, 39 okul, 6 siyasi parti ve 69 çeşitli binalara saldırılar yapıldı."

Açıklamada, olaylarda 8'i yabancı uyruklu 183 kişinin gözaltına alındığı belirtilerek, "Mahkemeye çıkarılan 4'ü yabancı uyruklu 142 kişiden biri yabancı uyruklu 32'si tutuklandı. 4'ü yabancı uyruklu 41 kişi halen gözaltında ve işlemleri devam ediyor" denildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap