15 °C

Meteoroloji'den uyarı

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Yıldırım don ve buzlanmaya karşı vatandaşları uyardı.

Meteoroloji'den uyarı

İSTANBUL - İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, "İstanbul'da bugün aralıklarla kar yağışı devam edecek. Yarın kar yağışı beklenmiyor. Özellikle çarşamba ve perşembe gece ve sabah saatlerinde görülecek don ve buzlanmaya karşı ilgilileri ve vatandaşları uyarıyoruz" dedi.

Yıldırım,  İstanbul'da sabah saatlerinde başlayan kar yağışının özellikle İstanbul'un kuzey ve doğu ilçelerinde daha fazla etkili olmasının beklendiğini belirterek, bugün en düşük sıcaklığın -2 derece, en yüksek sıcaklığında 3 derece olacağını kaydetti.

Yarın, en düşük sıcaklığın -3, en yüksek sıcaklığın 8 derece, havanın parçalı ve az bulutlu olacağını ve yağış beklenmediğini belirten Yıldırım, "İstanbul'da bugün aralıklarla kar yağışı devam edecek. Yarın kar yağışı beklenmiyor. Özellikle çarşamba ve perşembe gece ve sabah saatlerinde görülecek don ve buzlanmaya karşı ilgilileri ve vatandaşları uyarıyoruz" dedi.

Yıldırım, perşembe günü İstanbul'da parçalı bulutlu, zaman zaman da çok bulutlu bir hava görüleceğini, sıcaklığın ise en düşük 0 en yüksek 10 derece beklendiğini kaydederek, cuma günü yağmur beklendiğini ve en düşük sıcaklığın 2 derece en yüksek sıcaklığın da 8 derece olacağını bildirdi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap