Metrobüs üst geçidinde silahlı saldırı

İstanbul'da Uzunçayır metrobüs durağına çıkan üst geçitte simit satan Tayfun K., iki kişi tarafından silahla bacaklarından vuruldu

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Üsküdar Uzunçayır metrobüs durağı üst geçidindeki olay saat 11.00 sıralarında meydana geldi. Silahlı iki kişi üstgeçitte simit satan Tayfun K.'nın yanına geldi. Kısa bir süre sohbet eden Tayfun K. ile bu kişiler arasında tartışma çıktı.

Tayfun K., tartıştığı kişilerden biri tarafından onlarca kişinin gözü önünde bacaklarından vuruldu. Saldırganlar, üstgeçitten karşıya geçip otomobillerine binerek Kartal yönüne doğru kaçtı.

İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri ve sağlık görevlileri geldi. Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan Tayfun K., ambulansla Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Tayfun K.'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Saldırıyla ilgili olarak inceleme başlatan polis, olayın meydana geldiği üst geçidi şerit çekerek kullanıma kapattı. Metrobüse binmek için üstgeçiti kullanmak isteyen vatandaşlar zor durumda kaldı.

Bazı vatandaşlarla polis arasında tartışmalar yaşandı. Polis, olay yerinde bulduğu kovanlara incelemek üzere el koydu.

(DHA)

Bu konularda ilginizi çekebilir