6 °C

Öğretmenlere 'eş durumu' müjdesi

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, kadrosu olan öğretmenin eşinin bulunduğu ile atanması talimatını verdi.

Öğretmenlere 'eş durumu' müjdesi

ANKARA- Kadrosu olan öğretmen eşinin bulunduğu ile atanabilecek. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Remzi Kaya, “Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, öğretmen atama kılavuzunda il emri koymamıştı. Öğretmenler 25 tercih yapıyor, atanmazlarsa 26'ncı tercihlerine yönelendiriliyordu. Bakanımız Nimet Çubukçu il emri talimatı verdi. Artık öğretmenler eşinin bulunduğu ilin Milli Eğitim Müdürlüğü kadrosuna atanacak. Her öğretmen mutlaka eş durumundan eşinin bulunduğu kente atanabilecek.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan açıklamada, öğretmenlerin özür durumuna bağlı iller arası yer değiştirmesine ilişkin olarak, "Herhangi bir öğretmenimiz 26. tercihine de atanamaması durumunda 'il emrine atanmak istiyorum' seçeneğini seçebilecektir" denildi.

"İl emrine atanmak istiyorum"

MEB Personel Genel Müdürlüğü'nden yapılan basın açıklamasında da, öğretmenlere "2010 Özür Durumuna Bağlı İller Arası Yer Değiştirme" başvurularında alanlarında açılan 25 eğitim kurumu için tercih hakkı verildiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Öğretmenlerimiz 26. tercihiyle de 'bunlardan boş kalacak eğitim kurumlarına atanmak istiyorum' seçeneğini kullanabileceklerdir. Herhangi bir öğretmenimiz 26 tercihine de atanamaması durumunda 'il emrine atanmak istiyorum' seçeneğini seçebilecektir.

Ayrıca, alanında 25'den az tercih edebilecek kurum bulunan öğretmenlerimiz bu kurumları tercih ettikten sonra 'il emrine atanmak istiyorum', sistemde hiçbir eğitim kurumu görünmeyen öğretmenler ise doğrudan 'il emrine atanmak istiyorum' seçeneğini kullanarak tercih yapabilecektir."

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap