26 °C

Polis Meslek Yüksekokulları sınav sonuçları açıklandı

EGM, polis meslek yüksekokullarına, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için polis memuru adayı öğrenci alımı sınavlarının tamamlandığını açıkladı.

Polis Meslek Yüksekokulları sınav sonuçları açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü, polis meslek yüksekokullarına, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için polis memuru adayı öğrenci alımı sınavlarının tamamlandığını açıkladı. 

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, emniyet teşkilatının ihtiyacı olan polis memurlarını yetiştirmek üzere lise mezunlarına 2 yıl süreyle ön lisans düzeyinde eğitim veren Polis Meslek Yüksekokullarına, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için 2 bin 700 erkek, 300 kadın olmak üzere toplam 3 bin polis memuru adayı öğrenci alımı sınavlarının tamamlandığı belirtildi. 

Yapılan sınav sonucunda başarı sıralamasının, adayların aldığı en yüksek puandan aşağı doğru yapıldığı ifade edildi.

Yüzde 30 oranında yedek aday

Okullara alınacak polis memuru adaylarının sayısına göre, sınavda başarılı olan "asil" aday ve ilgili mevzuat uyarınca kadronun yüzde 30'u oranında "yedek" aday belirlendiğini vurgulanan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Asil kazanan adayların, okullara geçici kaydı sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile okuldan ayrılan veya ilgili mevzuat gereği Polis Meslek Yüksekokulu öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine, puan sırasına göre yedek adaylar çağrılacaktır. ​Adaylar, Polis Akademisi Başkanlığının http://www.pa.edu.tr/ internet sitesinde; TC. kimlik numarası ve parolası ile sınav sonuçlarını öğrenebilecektir."

Ayrıca, "asil" olarak başarılı olan adayların en geç 10 Ağustos 2015 günü mesai saati bitimine kadar, yerleştirildiği okulda hazır bulunmaları gerektiği hatırlatıldı

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap