"O mektup Başbakan'a yazılmadı"

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfın'ndan yapılan açıklamada, "Hocaefendi tarafından gönderilen mektup, Sayın Başbakan Erdoğan'a hitaben yazılmadığı gibi, muhtevasında da hiçbir 'pazarlık' söz konusu değildir"denildi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL  - Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'ndan yapılan açıklamada, "Vakfımız Onursal Başkanı Fethullah Gülen Hocaefendi, saygıdeğer bir devlet büyüğümüzün kendisine gönderdiği kıymetli bir insanla görüşmüş; görüşme sonrasında bir mektup yazarak mukabelede bulunmuştur. Hocaefendi tarafından gönderilen mektup, Sayın Başbakan Erdoğan'a hitaben yazılmadığı gibi, muhtevasında da hiçbir 'pazarlık' söz konusu değildir" denildi.

Vakfın internet sitesinden yapılan açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Dolmabahçe Ofis'te basın mensupları ve sivil toplum örgütleriyle bir araya geldiği toplantıda bir mektuptan söz edildiği, bazı gazeteciler tarafından kamuoyuna bu minval üzerine bilgilendirmeler yapıldığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Yanlış bir bilgi üzerine birtakım hatalı yorumlar yapılmasını üzüntüyle karşıladık. İhtimal ki, Sayın Başbakan'ın sözleri tam anlaşılamadığından yanlış değerlendirmeler söz konusu olmuştur. Meselenin aslı şudur: Vakfımız Onursal Başkanı Fethullah Gülen Hocaefendi, saygıdeğer bir devlet büyüğümüzün kendisine gönderdiği kıymetli bir insanla görüşmüş; görüşme sonrasında bir mektup yazarak mukabelede bulunmuştur. Hocaefendi tarafından gönderilen mektup, Sayın Başbakan Erdoğan'a hitaben yazılmadığı gibi, muhtevasında da hiçbir 'pazarlık' söz konusu değildir."

Bu konularda ilginizi çekebilir