5 °C

"Ülkemizi kaosa sürüklemek istiyorlar"

TBMM Başkanı Çiçek, güvenlik zirvesinin dinlenmesine ilişkin, "Bunları yapanların ülkemizi bir kaosa ve siyasi belirsizliğe sürüklemek istedikleri açıktır" dedi

"Ülkemizi kaosa sürüklemek istiyorlar"

İSTANBUL - TBMM Başkanı Cemil Çiçek güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin bir açıklama yaptı. Yapılan dinlemenin doğrudan devlet güvenliği ve milli emniyetle alakalı bir konu olduğunu söyleyen Çiçek,"Dinlemeyi yapanlar ülkemizi kaosa sürüklemek istiyorlar" ifadesini kullandı.

Devletin üst düzey yetkililerine ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının internet ortamında yayınlanmasının fevkalade vahim olduğunu belirten Çiçek, "Böylesi kayıtların internette yayınlanmasının bir yol ve yöntem haline gelmesi geleceğimiz, hukuk devleti ve siyasi istikrarımız açısından son derece kaygı vericidir. Bunları yapanların ülkemizi bir kaosa ve siyasi belirsizliğe sürüklemek istedikleri açıktır. Bu doğrudan devlet güvenliğimizle, milli emniyetimizle alakalı bir konudur. Bunları yapanların vatana karşı suç işledikleri bilinmelidir" diye konuştu.

Böylesi hassas bir konuya bakışın siyasi tarafgirlikten ve gündelik siyasi söylemlerden uzak olması gerektiğine işaret eden Çiçek, "Milli güvenliğimizin tehdit altında olduğu kritik bir dönemde, devletin güvenliğiyle ilgili son derece kritik bir toplantının ortam dinlenmesi yoluyla elde edilmeye çalışılması ve devletin mahremiyetine girilmesi Türkiye Cumhuriyeti’ni zaaf içerisinde gösterme çabasıdır. Bu haince saldırı ve çabaların yargı önünde hesap vereceği bilinmelidir" dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.