Renault elektrikli araçları yaygınlaştıracak

Renault elektrikli araçları ve şarj noktalarını yaygınlaştırmak için işbirliği anlaşması yaptı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Fransa'nın Alsace Bölgesi Başkan Vekili, Ekonomik Büyüme ve İstihdam Komisyonu Başkanı François Loos ile Renault Fransa Ticaret Direktörü Bernard Cambier, elektrik motorlu araçların yaygınlaştırılmasını hedefleyen işbirliği anlaşması imzaladı.

Renault açıklamasına göre, anlaşma özellikle bölgesel teşviklerle şarj altyapısının kurulması, elektrik motorlu araçların tanıtımı ve yaygınlaştırılmasını amaçlıyor.

Elektrik motorlu araçların ve şarj altyapılarının yaygınlaştırılması olmak üzere iki eksende ilerleyecek anlaşmaya göre, Renault 2012 ilk çeyreğinin sonuna kadar Alsace'ta 200'e kadar elektrik motorlu araç ticarileştirecek. 3'ü elektrikli ulaşım pilot uygulaması çerçevesinde bölge idari servislerine olmak üzere 10 adet Renault Kangoo Z.E. modelini Alsace'lı kullanıcıların hizmetine sunacak.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Alsace Bölgesi Elektrikli Ulaşıma Destek önlemleri çerçevesinde şarj altyapılarının kurulması hakkında kamu ve özel işbirliklerini desteklemeyi taahhüt ediyor ve yollarda veya kamuya açık özel alanlarda istasyon kurulum projelerinin ortak finansmanına katılmayı taahhüt ediyor.

Bölge aynı zamanda, yerel yönetimlere özel bir yardım hizmetini de ekleyerek Alsace Bölgesindeki 105 tren garı otoparkında şarj noktalarının kuruluşuna da destek verecek."

Bu konularda ilginizi çekebilir