7 °C

Rus Aeroflot'tan bir haftada ikinci iptal

1 Aralık Çarşamba günü İstanbul-Moskova seferini iptal eden ve başka bir seferle birleştiren Aeroflot firması bugün de yolcu sayısı nedeniyle başka bir uçak seferini daha iptal etti

Rus Aeroflot'tan bir haftada ikinci iptal

Türkiye ve Rusya arasındaki yaşanan uçak krizi sonrası yolcu sayısında büyük bir düşüş izlenen Rus Aeroflot Havayolları, bir hafta içinde ikinci kez İstanbul- Moskova seferlerinden birini iptal etti. Sabah seferinde çok az yolcu olduğu için İstanbul-Moskova seferinin, öğleden sonraki saat 14.05’te kalkacak SU-2131 sefer sayılı uçuşla birleştirildiği belirtildi.

Geçtiğimiz ay Rusya’nın Türkiye’ye yapacağı charter olarak adlandırılan tarifesiz seferlerini iptal etmesinin ardından Rus Aeroflot Havayolları 1 Aralık 2015 günü gerçekleştirdiği ilk iptalden sonra İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan bugün saat 10.20’de yapacağı SU-2137 sefer sayılı İstanbul-Moskova uçağını iptal ederek, bir hafta içinde ikinci iptali yaşadı. 

Rus Havayolları yetkililerinden edinilen bilgiye göre, sabah seferinde çok az yolcu olduğu için İstanbul-Moskova, seferinin öğleden sonraki saat 14.05’te kalkacak SU-2131 sefer sayılı uçuşla birleştirildiği belirtildi.

Türk taşıyıcılarının da ortalama İstanbul-Moskova arasındaki seferlerde doluluk oranları ortalama yüzde 85’ten yüzde 75’e düştü. THY’nin İstanbul Moskova seferlerinde ise iptal yaşanmadığı belirtildi.

f5dd7fe1301af63c111dac0e7bfbc6f2.jpg

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.