Sağlığın kalbi İstanbul'da atacak

TÜYAP'ta 31 Mart-3 Nisan tarihleri arasında eş zamanlı 4 ayrı fuar gerçekleştirilecek.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Avrupa, Kafkasya, Balkanlar, Rusya ve Orta Doğu'dan çok sayıdaki sağlık kuruluşu, TÜYAP'ta 31 Mart-3 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek eş zamanlı 4 ayrı fuarda bir araya gelecek.

ZEGO İletişim Stratejileri Merkezi'nden yapılan açıklamada, sağlık sektörünün lider firmalarının, 31 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Beylikdüzü'ndeki TÜYAP'ta eş zamanlı olarak EKSPOMED 2011, LABTEK 2011, EKSPO TERMAL 2011 ile ICSM EXPO 2011 fuarlarında bir araya geleceği bildirildi.

Fuarlara, Avrupa, Kafkasya, Balkanlar, Rusya ve Orta Doğu'dan çok sayıda lider kuruluşun katılacağı belirtildi.

Açıklamada, Türkiye'de sağlık sektörüne paralel hızla gelişen sağlık turizminin, 50 milyar dolara ulaşan global medikal turizm pazarındaki payını artırmanın yollarını aradığı ve dünyada her yıl 6 milyon kişinin sağlık tedavisi için gittiği alternatif ülkeler arasında son yıllarda öne çıkan ülkelerin başında Türkiye'nin geldiği kaydedildi.

Global medikal pazarda yaklaşık yüzde 5'lik paya sahip olan Türkiye'nin, bu pastadan ortalama 1,5 ile 2 milyar dolar gelir sağladığı belirtilen açıklamada, sektörde 2013 yılına kadar yüzde 16 büyüme hedeflendiği, ürün ve hizmet kalitesinin hedef pazarlara tanıtılmasının amaçlandığı ifade edildi.

Etiketler