9 °C

Şanlıurfa'da PKK/PYD'li 2 terörist yakalandı

Şanlıurfa'nın merkez Eyyübiye ilçesinde terör örgütü PKK/PYD mensubu iki kişi gözaltına alındı.

Şanlıurfa'da PKK/PYD'li 2 terörist yakalandı

İstihbarat birimleri, iki teröristin Şanlıurfa kent merkezinde bulunduğuna ilişkin bilgi üzerine güvenlik güçlerini uyardı. Bunun üzerine kent merkezi ve ilçelerdeki güvenlik önlemleri artırıldı.

Merkez Eyyübiye ilçesinde yapılan yol kontrol ve arama faaliyeti esnasında terör örgütü PKK/PYD mensubu iki kişi yakalandı.

Gözaltına alınan teröristler, İl Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Şırnak ve Hakkari'de 7 terörist teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, yurtta dün meydana gelen bazı olaylara ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, yurt içindeki ve Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 6 terörist Şırnak'ın Silopi ilçesinde, 1 terörist de Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçlerine silahsız ve teçhizatsız teslim oldu.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki terör operasyonunda, bölücü terör örgütü mensuplarınca el yapımı patlayıcıyla tuzaklandığı tespit edilen çalıntı bir araç imha edildi. Operasyonda, ayrıca 1 av tüfeği ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçti.

Bitlis'in Güroymak ilçesindeki operasyonda, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 100 kilogram amonyum nitrat imha edildi. Operasyonda teröristlere ait 3 sığınakta, 74 metre uzunluğunda kablo, akü, dokuz adet pil ve yaşam malzemesi bulundu.

Van Gürpınar'da bölücü terör örgütü mensuplarınca terk edilmiş bir araçta yapılan kontrolde 1 kalaşnikof piyade tüfeği, 5 şarjör, 2 el bombası, 100 gram patlayıcı, 1 el telsizi, 1 el dürbünü, 1 lazer metreli dürbün, 2 USB bellek, bir top kablo ve yaşam malzemesi bulundu. Araç imha edildi.

Ülke genelinde bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları belirtilen 20 kişi gözaltına alındı.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.